هدر اصلی
1397/07/28 16:56:12
سرویس فرهنگی
خجسته خبر داد:

طهرانچی به فراکسیون دانشگاهیان می‌آید

عضو فراکسیون دانشگاهیان از حضور سرپرست دانشگاه آزاد در فراکسیون دانشگاهیان خبر داد و گفت: راهکارهای رسیدگی به وضعیت دانشجویان رشته های پزشکی درفراکسیون دانشگاهیان بررسی می‌شود.
طهرانچی به فراکسیون دانشگاهیان می‌آید عضو فراکسیون دانشگاهیان از حضور سرپرست دانشگاه آزاد در فراکسیون دانشگاهیان خبر داد و گفت: راهکارهای رسیدگی به وضعیت دانشجویان رشته های پزشکی درفراکسیون دانشگاهیان بررسی می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201712108156023983.jpg طهرانچی,به,فراکسیون,دانشگاهیان,می‌آید Icana

امیر خجسته در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملتدر خصوص ناهماهنگی، اختلال و اشتباه در اعلام ظرفیت رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی توسط دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: با توجه به مشکلات به وجود آمده در ثبت نام دانشجویان جدید الورود دانشگاه آزاد اسلامی طهرانچی سرپرست این دانشگاه به منظور رسیدگی به وضعیت دانشجویان فردا یکشنبه بیست و نهم مهرماه در فراکسیون دانشگاهیان حضور می‌یابد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی افزود: دانشجویان در مرحله تکمیل ظرفیت رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی دانشگاه آزاد، اقدام به ثبت نام و واریز شهریه کردند اما پس از گذشت دو هفته از برگزاری کلاس‌ها پذیرش این دانشجویان از سوی دانشگاه لغو و از حضور آنها در کلاس‌های درس ممانعت به عمل آمد این اقدام نارضایتی‌های بسیاری ایجاد کرده است.

بیشتر بخوانید:

با لغو پذیرش دانشجویان در دانشگاه آزاد فرصت ادامه تحصیل در سایر دانشگاه ها نیز گرفته می‌شود

عضو فراکسیون دانشگاهیان با اشاره به نشست خود با جمعی از دانشجویان معترض، بیان کرد: بسیاری از دانشجویان پس از ثبت نام به دلیل  اینکه مشمول خدمت سربازی نخواهند شد از حضور در سربازی انصراف دادند و بعضا علیرغم اینکه می توانستند در سایر دانشگاه‌ها ثبت نام کند اما به علت پذیرش در رشته پزشکی و پیراپزشکی از ثبت نام در دانشگاه های دیگر سرباز زدند؛ این نحوه پذیرش قابل قبول نیست و باید سرپرست دانشگاه آزاد پاسخگوی نمایندگان مجلس باشد.

نمی توان با آینده جوانان به دلیل بی توجهی و غفلت مسئولان بازی کرد؛ اگر دانشجویان توانایی لازم برای حضور در رشته های پزشکی و پیراپزشکی را داشتند در حال حاضر نباید از حضور آنها در کلاس های درس ممانعت به عمل آید.

خجسته اظهار کرد: دانشگاه آزاد با اقدام نسنجیده خود باعث سردرگمی عده‌ی زیادی از دانشجویان شده است زیرا بسیاری از آنها در سایر دانشگاه‌ها پذیرفته شدند اما به علت قبولی در رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی دانشگاه آزاد اقدامی برای ثبت نام در مراکز آموزشی مذکور انجام ندادند. در حال حاضر نیز که زمان ثبت نام به پایان رسیده امکان ثبت نام در این دانشگاه ها را ندارند و دانشگاه آزاد نیز با توجیهاتی مانند "اشتباه کادر آموزشی و مراکز شهرستان ها" از قبول مسئولیت سرباز می زند.

راهکارهای رسیدگی به وضعیت دانشجویان رشته های پزشکی درفراکسیون دانشگاهیان بررسی می‌شود

این نماینده مردم در مجلس با اشاره به حضور آقای طهرانچی در فراکسیون دانشگاهیان، خاطرنشان کرد: مقرر شده است در این جلسه راهکارهای لازم برای رسیدگی به وضعیت دانشجویان بررسی شود؛ براساس وعده های مسئولان دانشگاه مشکلات موجود تا چند روز آتی حل می شود.

وی با بیان اینکه نمی توان با آینده جوانان به دلیل بی توجهی و غفلت مسئولان بازی کرد، عنوان کرد:  اگر دانشجویان توانایی لازم برای حضور در رشته های پزشکی و پیراپزشکی را داشتند در حال حاضر نباید از حضور آنها در کلاس های درس ممانعت به عمل آید.

پیگیری نمایندگان مجلس برای حل مشکلات دانشجویان

عضو فراکسیون دانشگاهیان تاکید کرد: دانشگاه آزاد باید مشکلات دانشجویان مذکور را حل کند زیرا این دانشجویان راهی به جزء ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد ندارند نمایندگان مجلس پیگیر این موضوع هستند و تا به سرانجام رسیدن آن تلاش خود را ادامه می دهند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet