هدر موبایل
1397/07/28 18:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
بختیار تشریح کرد:

ایرادات شورای نگهبان به لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان چه مواردی است

نماینده خوانسار و گلپایگان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه لایحه پس از ارسال به شورای نگهبان با اشکالات شورای نگهبان مواجه شده است، تصریح کرد: این ایرادات جدی نیست و پی از رفع آن ها لایحه تصویب می شود.
ایرادات شورای نگهبان به لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان چه مواردی است نماینده خوانسار و گلپایگان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه لایحه پس از ارسال به شورای نگهبان با اشکالات شورای نگهبان مواجه شده است، تصریح کرد: این ایرادات جدی نیست و پی از رفع آن ها لایحه تصویب می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201803105518434156.jpg ایرادات,شورای,نگهبان,به,لایحه,حمایت,از,حقوق,کودکان,و,نوجوانان,چه,مواردی,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت نماینده مردم خوانسار و گلپایگان در مجلس شورای اسلامی گفت: در قانون حمایت از کودکان و نوجوانان از تمام مراکز مربوطه استفاده شده است تا یک قانون با نگاه تخصصی و با استفاده از تمام متخصصان و دست‌اندرکاران بخش های مختلف حمایت از کودک و نوجوان تصویب شود.

علی بختیار در ارتباط با لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان اظهار کرد: لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان در مجلس هشتم به مجلس آن زمان ارائه شد و اقدامات پژوهشی این لایحه درمجلس نهم ادامه یافت. کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی تعدادی از لوایح باقی مانده را بررسی کرد که یکی از مهم‌ترین آنها لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان بود.

وی خاطرنشان کرد: تصمیم  کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی مبنی بر این بود که برای بررسی و نهایی کردن لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان کمیته‌ای تشکیل شود.

بختیار اضافه کرد: این کمیته متشکل از نمایندگان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، قوه قضاییه، سازمان ناجا، وزارت اطلاعات، مرکز پژوهش های مجلس و کارگروه متخصص این امر بود. در نهایت بر روی این لایحه  بررسی انجام شد و  در کمیته کار تمام شد.

وی گفت: این لایحه به کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی ارجاع داده شد و پس از بررسی به تصویب آن کمیسیون رسید و در نهایت در صحن علنی مجلس شورای اسلامی تصویب شد.

نماینده خوانسار و گلپایگان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه  لایحه پس از ارسال به شورای نگهبان با اشکالات شورای نگهبان مواجه شده است، تصریح کرد: این ایرادات جدی نیستند، رفع خواهند شد و تصویب می شوند.

به گزارش ایسنا بختیار در ارتباط با مسئله کودک آزاری در لایحه حمایت از کودک و نوجوان گفت: به دلیل اینکه در رابطه با کودک آزاری و کودکان خیابانی خلأ قانونی وجود دارد، باید مراکز مرتبط با این کودکان مانند دادگاه های تخصصی وارد عمل شوند و نگاه تخصصی به کودکان و نوجوانان شود.

بیشتر بخوانید:

وی ادامه داد: تمام موارد مرتبط با موضوع کودکان و نوجوانان در این لایحه مد نظر قرار گرفته است و وظیفه دستگاه های اجرایی است که این لایحه را درست اجرا کنند و درصورتی که لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان درست اجرا شود، می توان به کارآمدی و تصویر مثبت این لایحه اطمینان داشته باشیم.

نماینده مردم خوانسار و گلپایگان با اشاره به اینکه ساماندهی مسائل اجتماعی وظیفه وزارت بهداشت و  سازمان بهزیستی است، تصریح کرد: حمایت از کودکان و نوجوانان از وظایف سازمان بهزیستی است. همچنین در مواردی که نیاز به برخورد و حمایت قضایی است دستگاه قضایی و پلیس وارد عمل می شوند. بنابراین در این لایحه تمام این موارد وجود دارد و تلاش شده تا یک قانون جامع و کامل تصویب شود.

بختیار خاطرنشان کرد: در قانون حمایت از کودکان و نوجوانان از تمام مراکز مربوطه استفاده شده است تا یک قانون با نگاه تخصصی و با استفاده از تمام دست اندرکاران  و متخصصان بخش های مختلف حمایت از کودکان و نوجوانان تصویب شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet