خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1397/07/29 09:04:00
سرویس اقتصادی
دامادی مطرح کرد:

تامین ثبات اقتصادی؛ مهم ترین کار دولت در جذب سرمایه گذاران

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، گفت: مهم ترین کار دولت در شرایط کنونی این است که در جهت تامین ثبات اقتصادی در کشور حرکت کند.
تامین ثبات اقتصادی؛ مهم ترین کار دولت در جذب سرمایه گذاران عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، گفت: مهم ترین کار دولت در شرایط کنونی این است که در جهت تامین ثبات اقتصادی در کشور حرکت کند. https://cdn.icana.ir/d/019/42913.jpg تامین,ثبات,اقتصادی؛,مهم,ترین,کار,دولت,در,جذب,سرمایه,گذاران Icana

محمد دامادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر اهمیت ثبات اقتصادی در جذب سرمایه گذاری خارجی، خاطرنشان کرد: نکته مهم این است که سرمایه گذار احساس امنیت کند. گرچه کشور از نظر سیاسی در امنیت کامل است؛ ولی واقعیت این است که کشور در خصوص تامین امنیت اقتصادی برای فعالان و سرمایه گذاران دچار مشکل است.  

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به نقش دولت در تامین امنیت سرمایه گذاری در کشور، تصریح کرد: دولت باید شرایط را برای سرمایه گذاران خارجی تسهیل کرده و به تمام کسانی که قصد سرمایه گذاری در کشور را دارند، حال چه سرمایه گذار داخلی باشند و چه سرمایه گذار خارجی، اطمینان خاطر بدهد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: مهم ترین کار دولت در شرایط کنونی این است که در جهت تامین ثبات اقتصادی در کشور حرکت کند؛ دولت می تواند با برنامه ریزی های دقیق همه توانش را در به ثمر رسیدن این امر به کار گیرد.

دامادی تسهیل در قوانین و مقررات را یکی از راه های جذب سرمایه گذاری دانست، و افزود: طبیعی است که در صورتی که قوانین و مقررات تسهیل شوند و در اموری مثل مالیات و گمرک شرایط ویژه ای لحاظ شود، می تواند در جذب سرمایه به کشور کمک کننده باشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، اضافه کرد: دولت باید در کنار فراهم آوردن امکانات زیرساختی، کمیته ویژه اجرایی تشکیل دهد تا از این طریق کسانی که قصد سرمایه گذاری در کشور را دارند در قالب این کمیته با اختیارات خاص حرکت کنند./

بیشتر بخوانید:

جذب سرمایه گذاری خارجی با تسهیل فضای کسب و کار

ثبات اقتصادی؛ کلید جذب سرمایه گذاری خارجی

نگاه بدبینانه و سختگیرانه؛ آفت سرمایه گذاری خارجی در کشور

عدم ثبات قوانین در کشور، رغبت سرمایه گذاری خارجی را کم می کند

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet