هدر اصلی
1397/07/29 10:14:00
سرویس اقتصادی
پارسایی عنوان کرد:

جذب سرمایه گذار خارجی با ایجاد امنیت و کاهش بروکراسی اداری

رئیس کمیته اقتصادی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی می گوید: امنیت سرمایه گذاری در کشور و ایجاد بستری برای سرمایه گذاری و همچنین کاهش مسیرهای بروکراسی اداری مهم ترین موضوعاتی هستند که می توانند در جذب سرمایه گذاری خارجی موثر باشند.
جذب سرمایه گذار خارجی با ایجاد امنیت و کاهش بروکراسی اداری رئیس کمیته اقتصادی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی می گوید: امنیت سرمایه گذاری در کشور و ایجاد بستری برای سرمایه گذاری و همچنین کاهش مسیرهای بروکراسی اداری مهم ترین موضوعاتی هستند که می توانند در جذب سرمایه گذاری خارجی موثر باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/201802105395942421.jpg جذب,سرمایه,گذار,خارجی,با,ایجاد,امنیت,و,کاهش,بروکراسی,اداری Icana

بهرام پارسایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید براینکه هرچه مسیر برای سرمایه گذاری در کشور کوتاه تر باشد کمک کننده است، خاطرنشان کرد: سرمایه مثل آب روان است و در سراشیبی و جاهای ناهموار شکل نمی گیرد؛ بلکه به هموارترین جاها می رود و در همان جا ساکن می شود.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه تسهیل در قوانین و مقررات صد در صد در جذب سرمایه گذاران بی تاثیر نیست، افزود: قطعا کاهش مسیر سرمایه گذاری و کاهش مسیر اخذ مجوزهای مورد نیاز بسیار موثر است؛ چون فرصت سوزی و از دست دادن زمان برای سرمایه گذار مانند سم است. سرمایه گذار نمی تواند سرمایه اش را برای چند ماه و یا سال معطل نگه دارد، چون با گذشت هر روز دچار ضرر و زیان می شود.

رئیس کمیته اقتصادی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در عین حال معتقدم اگر امنیت سرمایه گذاری در کشور تامین شود، دیگر نیازی به در اختیار گذاشتن بسته های تشویقی مثل اعطای اقامت و ...نداریم. به نظر من باید در سیاست هایمان در قبال جذب سرمایه گذاری خارجی تجدیدنظر کنیم؛ چرا که در شرایط فعلی نه تنها سرمایه گذاران تمایلی به سرمایه گذاری در کشور ندارند، بلکه بیشترشان می خواهند سرمایه شان را از کشور خارج کنند.

بیشتر بخوانید:

جذب سرمایه گذاری خارجی با تسهیل فضای کسب و کار

ثبات اقتصادی؛ کلید جذب سرمایه گذاری خارجی

تسهیل در بروکراسی اداری؛ عامل جذب سرمایه گذاری خارجی

نگاه بدبینانه و سختگیرانه؛ آفت سرمایه گذاری خارجی در کشور

پارسایی از کم کاری در این خصوص انتقاد کرد و افزود: در زمانی که امکان جذب سرمایه گذار در کشور وجود داشت، ما برنامه ای برای این کار نداشتیم و در حال حاضر که در تحریم هستیم، تهدید تحریم ها جلوی مهاجرت سرمایه گذار به کشور را خواهد گرفت.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، در پایان گفت: امنیت سرمایه گذاری در کشور و ایجاد بستری برای سرمایه گذاری و همچنین کاهش مسیرهای بروکراسی اداری مهم ترین موضوعاتی هستند که می توانند در جذب سرمایه گذاری خارجی به کشور موثر باشند. اما دولت باید تلاش کند ابتدا احساس امنیت روانی را برای شهروندان در کشور ایجاد کند تا شهروندان دغدغه این را نداشته باشند که هر روز سرمایه شان کم ارزش تر شده و متضرر می شوند و بعد به دنبال جذب سرمایه گذار خارجی باشد./

پایان پیام

 

   

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet