هدر موبایل
1397/08/05 11:39:04
سرویس اقتصادی
هزار جریبی:

افزایش نرخ سود بانکی به تثبیت گرانی ها منجر می شود

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه افزایش نرخ سود بانکی روی عملکرد تولید تاثیر منفی دارد، گفت:نباید دولت برای جبران کسری بودجه از بازار ارز استفاده کند.
افزایش نرخ سود بانکی به تثبیت گرانی ها منجر می شود عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه افزایش نرخ سود بانکی روی عملکرد تولید تاثیر منفی دارد، گفت:نباید دولت برای جبران کسری بودجه از بازار ارز استفاده کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201803106048773924.jpg افزایش,نرخ,سود,بانکی,به,تثبیت,گرانی,ها,منجر,می,شود Icana

نبی هزار جریبی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، درباره افزایش  افزایش نرخ سود علی الحساب سپرده ها و وام های بانکی  گفت:براساس اخبار رسانه ها برخی از بانک ها اقدام به افزایش نرخ سود بانکی داشته اند که این موضوع غیر قابل قبول بوده و تبعات منفی برای اقتصاد کشور به همراه دارد.  

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه افزایش نرخ سود بانکی روی عملکرد تولید تاثیر منفی دارد،ادامه داد:در سال گذشته با کاهش نرخ سود بانکی بخشی از سرمایه ها از بانک در حال هدایت به بخش های مولد اقتصادی بود و اگر تلاطم بازار ارز ایجاد نمی شد حداقل بخشی از مشکلات تولید در زمینه تامین نقدینگی رفع می شد.

افزایش نرخ سود سپرده بانکی غیرقابل توجیه است 

نماینده مردم گرگان در مجلس دهم شورای اسلامی تصریح کرد:اینکه با هدف کنترل نقدینگی نرخ سود سپرده بانکی افزایش یابد به رشد نرخ سود وام بانکی منجر می شود که افزایش هزینه تولید نیز از تبعات سیاست مذکور بوده که این موضوع مناسب نیست.

افزایش هزینه تولید به گرانی کالا و رشد نرخ تورم منتهی می شود

هزار جریبی در ادامه گفت و گوی خود با خبرگزاری خانه ملت تصریح کرد:افزایش هزینه تولید به گرانی کالا و رشد نرخ تورم منتهی می شود بنابراین بانک مرکزی باید این موضوع ورود کند و مانع از رشد نرخ سود بانکی شود.

وی گفت:ارز قابل توجهی در دست دولت وجود دارد بنابراین نباید دولت برای جبران کسری بودجه از بازار ارز استفاده کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس شورای اسلامی یادآور شد:در هرصورت باید تصمیمات صحیح اقتصادی که تمامی جوانب لحاظ شده باشد اتخاذ و از افزایش غیرقانونی سود بانکی نیز جلوگیری شود چرا که بی توجهی به این موضوع به تثبیت گرانی ها منجر می شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet