خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1397/07/29 11:57:00
سرویس صحن
مقصودی در نطق میان دستور:

بلاتکلیفی 22 هزار دانشجوی ثبت نام شده در دانشگاه آزاد/ پولی‌ترین آموزش و پرورش دنیا هستیم

نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین و خوشاب در مجلس گفت: طبق آمار اعلام شده از بانک جهانی، ایران رکوردار خصوصی سازی مدارس در بین کشورهای جهان است و این یعنی پولی‌ترین آموزش و پرورش دنیا هستیم که با اصول قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران مغایرت دارد.
بلاتکلیفی 22 هزار دانشجوی ثبت نام شده در دانشگاه آزاد/ پولی‌ترین آموزش و پرورش دنیا هستیم نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین و خوشاب در مجلس گفت: طبق آمار اعلام شده از بانک جهانی، ایران رکوردار خصوصی سازی مدارس در بین کشورهای جهان است و این یعنی پولی‌ترین آموزش و پرورش دنیا هستیم که با اصول قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران مغایرت دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201806101811929538.jpg بلاتکلیفی,22,هزار,دانشجوی,ثبت,نام,شده,در,دانشگاه,آزاد/,پولی‌ترین,آموزش,و,پرورش,دنیا,هستیم Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، حسین مقصودی در نشست علنی امروز (یکشنبه 29 مرداد ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود ضمن گرامیداشت اربعین حسینی بعنوان محور وحدت امت اسلامی، اظهار داشت: ابتدا نکته‌ای را به عنوان دغدغه حوزه انتخابیه‌ام به رئیس جمهور عنوان می کنم که انشاالله در انتخاب استاندار استان خراسان رضوی، فردی انتخاب شود که با نگاه اقتصادی و توسعه‌گر، مشکلات اقتصادی این استان را حل کند.

نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین و خوشاب در مجلس شورای اسلامی خطاب به رئیس جمهور، بیان کرد: مشکلات عدیده‌ای امروز در استان خراسان به دلیل بی‌تدبیری شما و مدیران استانی دولت به وجود آمده است، مشکلاتی مانند بیکاری که به اوج خود رسیده و طرح‌های هادی توسعه روستایی منازل خارج از محدوده، امنیتی شده است. مشکل پدیده نیز همچنان پابرجاست و ثامن الحجج و افضل توس و بیکاران آن محصول سیاست‌های غلط دولت است، محصول مشکلاتی است که مدیران استانی دولت ایجاد کرده‌اند.

وی با بیان اینکه توسعه نیافتگی و بی‌عدالتی در مناطق شرقی و مرزی بیداد می‌کند و بحران آب در خراسان و مشکلات راه‌ها همچنان بحران آفرینی می‌کند، افزود: آقای رئیس جمهور دولت با ارائه لایحه منطقه آزاد سرخس و دوقارون، زمینه پویایی استان را فراهم کند.

مقصودی ادامه داد: پروژه بزرگراه حرم تا حرم، مناطق آزاد تجاری خشکبار سبزوار، راه‌های روستایی سبزوار و عدم اجرای مصوبات دولت در حوزه انتخابیه سبزوار باعث بی‌اعتمادی مردم شده است.

بلاتکلیفی 22 هزار دانشجوی ثبت نام شده در دانشگاه آزاد

عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس شورای اسلامی گفت: مروز حدود 22 هزار دانشجو در دانشگاه آزاد ثبت نام کرده‌اند، شهریه داده‌اند، سرکلاس رفته‌اند و خوابگاه گرفته‌اند ولی اکنون دانشگاه آزاد می‌گوید در پذیرش این دانشجویان اشتباه کرده‌ایم، من به این می‌گویم شما غلط کرده‌اید که چنین اشتباهی را مرتکب شده‌اید، با روحیه جوانان و آبروی خانواده‌ها بازی کرده‌اید، هر چه سریعتر باید مشکل دانشجویانی که سرکلاس رفته‌اند را حل کنید، از کمیسیون آموزش به خصوص از آقای دکتر عارف بعنوان ریاست کمیسیون آموزش مجلس تقاضا دارم، دغدغه جوانان و خانواده‌ها را حل کنند.

بیشتر بخوانید:

حسن پور بیگلری: بلاتکلیفی ۲۲ هزار دانشجو در پی سهل‌انگاری دانشگاه آزاد

پولی‌ترین آموزش و پرورش دنیا هستیم

مقصودی خطاب به بطحایی، اظهار داشت: طبق آمار اعلام شده از بانک جهانی، ایران رکوردار خصوصی سازی مدارس در بین کشورهای جهان است و این یعنی پولی‌ترین آموزش و پرورش دنیا هستیم که با اصول قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران مغایرت دارد.

نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین و خوشاب در مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر آموزش و پرورش، بیان کرد: در خصوص عدم دریافت پول از والدین دانش آموزان، در روز روشن به مردم دروغ می‌گویید، پول از مردم می‌گیرید و دانش‌آموزان فراوانی از قشر کارگر به دلیل بی تدبیری آموزش و پرورش از تحصیل جا مانده‌اند.

وی افزود: از قوه قضائیه به دلیل شروع مبارزه با فساد تشکر می‌کنم، هرچند مبارزه با مفاسد دیر شروع شده اما بازهم شروع خوبی است. قوه محترم قضائیه، آفتابه دزدان و دزدان کوچک را رها کنید و دزدان اصلی، آقازاده و سرگردنه بگیران را دستگیر کنید، برای این مهم مصلحت را کنار بگذارید.

مشکل اصلی کشور سوءمدیریت و بی‌مدیریتی دولت است

مقصودی خطاب به روحانی، ادامه داد: امروز مشکل کشور، تحریم‌ها، FATF و برجام نیست بلکه مشکل اصلی بی‌تدبیری شما و دولت است، مشکل سوءمدیریت و بی‌مدیریتی کشور است همچنین فاصله گرفتن از ارزشهای سال 57 نیز ریشه برخی از مشکلات کشور است.

وی با بیان اینکه قرار بود به مردم امید بدهید و با تدبیر عمل کنید ولی معرفی 4 وزیر پیشنهادی به خصوص 3 وزیر پیشنهادی اقتصاد، کار و راه اثبات کرد که هیچ امیدی به اصلاح نیست و تدبیری در دولت وجود ندارد، افزود: در یک نگاه ظاهری این گونه معرفی‌ها نشان می‌دهد که اصل نظام را هدف قرار داده‌اید، معرفی 4 وزیر نشان داد که رئیس جمهور مشکلات کلیدی این 4 وزارتخانه را به درستی درک نکرده است.

عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آقای رئیس جمهور، به مشاوران خود بگویید که از مردم فاصله نگیرند، گفت: به دلیل این فاصله گرفتن از مردم، وزرای ناکارآمد معرفی شده است، می‌بینیم که هر روز اوضاع کشور بدتر از روزهای قبل می‌شود، امیدواریم مجلس با عدم رای اعتماد به وزرای پیشنهادی به رئیس جمهور این پیام را بدهد که باید بهتر به فکر نظام و مملکت باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet