ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1397/07/29 13:59:39
سرویس اقتصادی
تأیید خبر خبرگزاری خانه ملت بعد از گذشت 28 روز؛

استعفای شریعتمداری سرانجام رسانه ای شد؛ علت انکار روابط عمومی وزارت صمت چه بود؟

پس از حدود یک ماه سرانجام استعفای وزیر صنعت، معدن و تجارت توسط دولت تایید شد.
استعفای شریعتمداری سرانجام رسانه ای شد؛ علت انکار روابط عمومی وزارت صمت چه بود؟ پس از حدود یک ماه سرانجام استعفای وزیر صنعت، معدن و تجارت توسط دولت تایید شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201809101562845558.jpg استعفای,شریعتمداری,سرانجام,رسانه,ای,شد؛,علت,انکار,روابط,عمومی,وزارت,صمت,چه,بود؟ Icana

خبرگزاری خانه ملت، گروه اقتصادی؛ یکشنبه یکم مهرماه بود که پس از تعطیلات تابستانی و در اولین نشست علنی مجلس خبری درگوشی در راهروهای بهارستان پیچید مبنی بر اینکه شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت استعفا داد، با چند نماینده تماس تلفنی گرفته شد تا صحت و سقم خبر مشخص شود چند نماینده صحت خبر استعفای شریعتمداری را تایید کرده اما همگی عنوان کردند که خبر به نقل از آنها منتشر نشود.

در نهایت الیاس حضرتی  در لابی بهارستان در گفت وگو با خانه ملت، خبر استعفای شریعتمداری را تایید کرد خبری که پس از تایید حضرتی توسط چند نماینده دیگر در گفت وگو با خبرگزاری های دیگر تایید شد، اما حدود یک ساعت از انتشار این خبر نگذشته بود که یکی از خبرگزاری ها این خبر را تکذیب کرد و عنوان شد که رییس جمهور که راهی نیویورک بوده از شنیدن این خبر متعجب شده است و چنین خبری به هیچ وجه صحت ندارد، در حالی که بسیاری از نمایندگان اذعان کردند که رییس جمهور برای جلوگیری از استیضاح شریعتمداری که قرار بود روز دوشنبه 2 مهرماه در کمیسیون صنایع و معادن برگزار شود با مجلس رایزنی داشته و وعده تغییرات عمده در کابینه داده که یکی از تغییرات وزارت صنعت ، معدن و تجارت است.

ساعاتی پس از انتشار این خبر عزیز اکبریان نیز در گفت وگو با خانه ملت، از  وعده رییس جمهور به مجلس برای ایجاد تغییرات اساسی در کابینه خبر داد که یکی از این تغییرات شریعتمداری است، اما پایگاه اطلاع رسانی وزارت صنعت، معدن و تجارت در اطلاعیه ای این خبر را تکذیب کرد، اطلاعیه ای که چند ساعت بیشتر بر روی این پایگاه اطلاع رسانی دوام نیاورده و از صفحه آن حذف شد که به نوعی دیگر خبر استعفا را تایید کرد.

روابط عمومی وزارت صمت نیز در اطلاعیه ای ضمن تکذیب شدید اللحن و به دور از ادبیات معمول ، خبر خبرگزاری خانه ملت درباره استعفای شریعتمداری ، اعلام کرد: اینکه رسانه‌های وابسته به قوای دیگر در این شرایط برای دولت مسئله جدید ایجاد کنند مورد انتظار نیست و امیدواریم بجای ایجاد شائبه و افزایش مشکلات، با همیاری و همکاری بین قوا و مسئولین ، تمرکز بر رفع مشکلات مردم قرار گیرد.

امروز پس از 28 روز ، صحت خبر استعفای شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت مشخص شد، اما مسئله مهم و قابل توجه این است که روابط عمومی وزارتخانه ای مانند صمت که رسانه های دیگر از جمله خبرگزاری خانه ملت را به شائبه سازی و ایجاد مشکل میان قوا متهم می کند، خود باید راستگویی در فضای سیاسی را تمرین کند، زیرا نمی شود که خبری مبتنی بر واقعیت و کاملا درست را با فضاسازی رسانه ای تکذیب و دیگران را به دروغگویی متهم کرد.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet