پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1397/07/29 17:35:31
سرویس فرهنگی
تابش:

تحقق یک پنجم سهم ورزش از درآمدهای مالیات بر ارزش افزوده/ دولت به تکلیف قانونی خود عمل کند

رئیس فراکسیون ورزش مجلس با انتقاد از بی تعهدی دولت در قبال پرداخت سهم ۰.۲۷ درصدی مالیات بر ارزش افزوده، تأکید کرد: دولت به این تکلیف قانونی عمل کند.
تحقق یک پنجم سهم ورزش از درآمدهای مالیات بر ارزش افزوده/ دولت به تکلیف قانونی خود عمل کند رئیس فراکسیون ورزش مجلس با انتقاد از بی تعهدی دولت در قبال پرداخت سهم 0.27 درصدی مالیات بر ارزش افزوده، تأکید کرد: دولت به این تکلیف قانونی عمل کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201810106067551591.jpg تحقق,یک,پنجم,سهم,ورزش,از,درآمدهای,مالیات,بر,ارزش,افزوده/,دولت,به,تکلیف,قانونی,خود,عمل,کند Icana

محمدرضا تابش در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به برگزاری مراسم تقدیر از مدیران و کارکنان ورزشی نمونه مجلس شورای اسلامی به مناسبت هفته تربیت بدنی و ورزش، اظهار کرد: در این مراسم که با حضور مسعود پزشکیان نایب رییس مجلس برگزار شد از ورزشکاران نمونه نهاد قانون گذاری کشور تقدیر به عمل آمد.

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ورزش کشور فاقد هرگونه راهبرد و استراتژی است، گفت: ورزش کشور باید بر اساس طرح جامعی که در دولت‌های قبل تدوین شده است، صاحب استراتژی و راهبرد شود و مسیر مشخصی را پی بگیرد.

مراسم تقدیر از مدیران و کارکنان ورزشی نمونه مجلس

 

تحقق 55 درصدی سهم ورزش از محل مالیات بر ارزش افزوده

وی ادامه داد: سهم حوزه ورزش از محل 0.27 درصد مالیات بر ارزش افزوده که مصوبه مجلس شورای اسلامی بوده، پرداخته نشده و سال گذشته از  یک هزار و 441 میلیارد تومان بابت این امر که باید به ورزش اختصاص پیدا می‌کرد، فقط 55 درصد محقق شده است.

رییس فراکسیون ورزش مجلس ادامه داد: امسال نیز از یک هزار و 737 میلیارد تومان با وجود گذشته 7 ماه از سال فقط 20 درصد اختصاص پیدا کرده است که انتظار داریم دولت به این تکلیف قانونی به شکل مؤثری عمل کند.

امسال نیز از یک هزار و 737 میلیارد تومان با وجود گذشته 7 ماه از سال فقط 20 درصد اختصاص پیدا کرده است

تابش یادآور شد: ضرورت دارد بیشتر این بودجه نیز صرف پروژه‌های نیمه تمام استانی و ورزش همگانی شود و این مسیری بود که مجلس از اختصاص بودجه به حوزه ورزش پیگیری می‌کرد.

عضو فراکسیون امید مجلس با تأکید بر اینکه ورزش مجلس نیز باید دارای راهبرد و استراتژی باشد، گفت: استراتژی مجلس باید 4 ساله و در هر دوره که نمایندگان جدیدی وارد مجلس می‌‎شوند، تنظیم شود و همانطور که نمایندگان برای دولت استراژی تعیین می‌کنند باید ورزش مجلس نیز دارای راهبرد و استراتژی باشد.

وی اضافه کرد: از سوی دیگر باید بودجه ورزش مجلس مستقل و مشخص باشد تا هر برنامه ورزشی به دلیل نبود بودجه و اعتبار لغو نشود.

تابش یادآور شد: همچنین باید مشوق‌هایی برای کارکنان و خانواده‌های نمایندگان مجلس در نظر گرفت که آن‌ها ترغیب به انجام فعالیت‌های ورزشی شوند و هرچه اهتمام نمایندگان و کارکنان به ورزش باشد، مسلما شاهد مجلس کارآمدتری خواهیم بود.

مراسم تقدیر از مدیران و کارکنان ورزشی نمونه مجلس

 

پزشکیان: ورزش به ارتقای سرمایه اجتماعی کمک می‌کند

این نماینده مردم در مجلس ادامه داد: همچنین دکتر پزشکیان هم در این مراسم ورزش بر اهمیت مجلس تأکید و عنوان کرد که اهتمام به ورزش موجب ارتقای کار جمعی و بهبود کار تیمی خواهد شد و بر سرمایه اجتماعی نیز می‎‌افزاید.

رییس فراکسیون ورزش مجلس افزود: دکتر پزشکیان معتقد بود که همین سرمایه اجتماعی زمینه‌های پیروزی انقلاب اسلامی را فراهم کرد و مهم‌ترین رکن انقلاب اسلامی وجود همین سرمایه ارزشمند است.

به گزارش خانه ملت، این مراسم با حضور مسعود پزشکیان نایب رییس مجلس، محمدرضا تابش رییس فراکسیون ورزش مجلس، احد آزادی‌خواه سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس، علی کاظمی باباحیدری نماینده مردم اردل و فارسان در مجلس، شهلا میرگلوبیات مدیرکل اداره سلامت مجلس، اسماعیل حیدری رئیس اداره تربیت بدنی مجلس و جمعی از  مدیران و کارکنان ورزشی نمونه مجلس شورای اسلامی برگزار شد./

پایان پیام

برای دیدن گزارش تصویری این مراسم اینجا کلیک کنید.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet