شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی
1397/07/30 11:16:00
سرویس سیاسی
در گفت‌وگوی اختصاصی با خانه‌ملت:

توضیحات ظریف درباره حادثه ربوده شدن مرزبانان در میرجاوه/ شرط دولت پاکستان برای پیگیری

وزیر امور خارجه با اشاره به حادثه ربوده شدن مرزبانان در میرجاوه، گفت: دولت پاکستان اذعان داشته به شرط همکاری ایران پیگیر پیدا کردن مرزبانان خواهیم بود.
توضیحات ظریف درباره حادثه ربوده شدن مرزبانان در میرجاوه/ شرط دولت پاکستان برای پیگیری وزیر امور خارجه با اشاره به حادثه ربوده شدن مرزبانان در میرجاوه، گفت: دولت پاکستان اذعان داشته به شرط همکاری ایران پیگیر پیدا کردن مرزبانان خواهیم بود. https://cdn.icana.ir/d/019/43770.jpg توضیحات,ظریف,درباره,حادثه,ربوده,شدن,مرزبانان,در,میرجاوه/,شرط,دولت,پاکستان,برای,پیگیری Icana

محمدجواد ظریف در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت، در توضیح آخرین اقدامات صورت گرفته برای مرزبانان ربوده شده در میرجاوه، گفت: سفارت ایران در پاکستان، سفارت پاکستان در تهران، وزیر کشور و وزیر دفاع پیگیر وضعیت این مرزبانان ربوده شده هستند.

شرط دولت پاکستان برای پیگیری وضعیت مرزبانان میرجاوه

دولت پاکستان تاکید کرده در صورت همکاری ایران پیگیر پیدا کردن مرزبانان ربوده شده خواهیم بود .

وزیر امور خارجه، تصریح کرد: دولت پاکستان اذعان داشته در صورت همکاری ایران پیگیر پیدا کردن مرزبانان ربوده شده خواهیم بود، در واقع مسئولیت دولت پاکستان به جهت اتفاق این حادثه و نگهداری این مرزبانان در خاک این کشور است.

 

تاکید دولت ایران بر افزایش حاکمیت پاکستان در مرزهای مشترک با ایران

وی افزود: به همراه سردار باقری و در سطوح دیگر با دولتمردان و مسئولان کشور پاکستان صحبت کردیم تا حضورشان در مرز مشترک با ایران را افزایش دهند، البته جمهوری اسلامی ایران حضور خوبی در مرز مشترک خود با پاکستان دارد.

به همراه سردار باقری و در سطوح دیگر با  مسئولان پاکستانی صحبت شده تا حضورشان در مرز مشترک با ایران را افزایش دهند.

وزیر امور خارجه در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: به نظر مرزهای مشترک پاکستان با افغانستان و هند برای آنها از اهمیت بیشتری نسبت به مرز مشترک با ایران برخوردار است اما به ما وعده افزایش در شرایط مناسب دادند هرچند بعد از اتفاق قبلی در بخش‌های از مرز حاکمیتشان افزایش پیدا کرده است./

خبرنگار ؛ فاطمه رضایی
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet