خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/07/30 11:49:07
سرویس فرهنگی
فرشادان:

ساخت مدرسه جدید به جای مدرسه‌ای که جان دانش‌آموز سنندجی را گرفت

نماینده مردم سنندج در مجلس از اعلام آمادگی خیّری برای ساخت مدرسه جدید به جای مدرسه‌ای که ریزش دیوار آن، جان دانش‌آموز سنندجی را گرفت، خبر داد.
ساخت مدرسه جدید به جای مدرسه‌ای که جان دانش‌آموز سنندجی را گرفت نماینده مردم سنندج در مجلس از اعلام آمادگی خیّری برای ساخت مدرسه جدید به جای مدرسه‌ای که ریزش دیوار آن، جان دانش‌آموز سنندجی را گرفت، خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201803107857990022.jpg ساخت,مدرسه,جدید,به,جای,مدرسه‌ای,که,جان,دانش‌آموز,سنندجی,را,گرفت Icana

سیدمهدی فرشادان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به فوت دانش‌آموز دختر سنندجی در پی ریزش دیوار مدرسه، گفت: بعد از آن حادثه نمایندگان سنندج بلافاصله با وزیر آموزش و پرورش جلسه گذاشتند و ضمن پیگیری موضوع مقرر شد تمام حق و حقوقات این خانواده و مرگ فرزندانشان استیفا شود.

نماینده مردم سنندج در مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین برای همان مدرسه‌ای که دیوارش فرو ریخت، خیّری پیدا کردیم و به زودی آنجا کلنگ‌زنی می‌شود.

وی درباره زمان آغاز این پروژه توضیح داد: به محض اینکه دادستان تحقیقات خود را تمام کند و اجازه تخریب مدرسه فعلی را صادر کند، یک مدرسه جدید در آنجا ساخته خواهد شد.

ردیفی برای مدارس تخریبی و فرسوده در لایحه متمم بودجه پیش‌بینی شود

این نماینده مجلس همچنین اعلام کرد: درباره مدارس تخریبی با وزیر آموزش و پرورش صحبت شد؛ مقرر شد آنها آماری از تمام مدارس تخریبی کشور ارائه دهند و ما پیشنهاد دادیم از طریق دولت در قالب لایحه متمم بودجه به دلیل تسعیر نرخ ارز، محلی برای مدارس فرسوده و تخریبی پیش‌بینی شود.

فرشادان گفت: دولت در مواردی که نیاز دارد باید از مجلس اجازه هزینه‌کرد بگیرد و ما به دوستان در وزارتخانه آموزش و پرورش پیشنهاد دادیم که از طریق سازمان برنامه و بودجه و در قالب لایحه مذکور این موضوع را بگنجانند و به کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تقدیم شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: قطعا مجلس همراهی خواهد کرد تا اعتباراتی مشخص بابت نوسازی و بازسازی مدارس در لایحه متمم بودجه 97 تصویب شود تا وزارتخانه آموزش و پرورش بتواند از این مبالغ برای حل مشکل خود استفاده کند./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر
  • ساخت مدرسه جدید به جای مدرسه‌ای که جان دانش‌آموز سنندجی را گرفت


آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet