پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1397/07/30 11:58:32
سرویس اقتصادی
لارگانی:

سرمایه گذار داخلی را حمایت نکرده ایم/ لزوم اعتماد سازی از سوی دولت

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، می گوید: متاسفانه نتوانسته ایم اعتماد سرمایه گذاران خارجی را جلب کنیم و این عدم جلب اعتماد، ناشی از این است که از سرمایه گذاران داخلی هم آنطور که باید و شاید حمایت نشده است.
سرمایه گذار داخلی را حمایت نکرده ایم/ لزوم اعتماد سازی از سوی دولت عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، می گوید: متاسفانه نتوانسته ایم اعتماد سرمایه گذاران خارجی را جلب کنیم و این عدم جلب اعتماد، ناشی از این است که از سرمایه گذاران داخلی هم آنطور که باید و شاید حمایت نشده است. https://cdn.icana.ir/d/019/84458.jpg سرمایه,گذار,داخلی,را,حمایت,نکرده,ایم/,لزوم,اعتماد,سازی,از,سوی,دولت Icana

سید ناصر موسوی لارگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از اینکه سرمایه گذاران داخلی هم با عدم امنیت در بحث گردش سرمایه روبرو هستند، افزود: وقتی سرمایه گذار داخلی با مشکلات عدیده از جمله فشار سازمان مالیاتی، فشار بانک ها و دیگر مسایل روبروست، چطور انتظار داریم سرمایه گذار خارجی رغبت سرمایه گذاری در کشور را داشته باشد؟  

وعده هایی که عملی نشد

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: علیرغم وعده و وعیدهایی که در زمان برجام داده شد مبنی بر اینکه سرمایه گذاران خارجی در کشور حضور پیدا می کنند، اما با وجود رفت و آمدهای زیادی که از سوی تعدادی از سرمایه گذاران و یا شرکت های واسظه انجام شد، شاهد حضور پررنگ کشورها و سرمایه گذاران خارجی در کشور نبودیم.

عدم جلب اعتماد سرمایه گذاران

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، یکی از دلایل کمرنگ بودن حضور سرمایه گذاران خارجی را فشار و تحریم دانست و خاطرنشان کرد: علیرغم اینکه فشار و تحریم در این مدت وجود داشته، ولی واقعیت این است که ما نتوانسته ایم اعتماد سرمایه گذاران خارجی را جلب کنیم و این عدم جلب اعتماد، ناشی از این است که از سرمایه گذاران داخلی هم آنطور که باید و شاید حمایت نشده اند.

تنها راه جلب مشارکت،  اعتمادسازی از سوی دولت برای سرمایه گذار داخلی و خارجی است

حضوری که به رونق تولید نمی انجامد

لارگانی به حضور چند سرمایه گذار خارجی در مناطق آزاد تجاری اشاره کرد و افزود: برخی از سرمایه گذارانی هم که در مناطق آزاد و با بهره گیری از امکانات خاص این مناطق مشغول فعالیت هستند، بعضا با وارد کردن کالاهای تولیدی کشور خود به جای تولید و ایجاد اشتغال در کشور، به رونق اقتصادی کمکی نکرده اند و در واقع ضربه سنگینی به تولید داخل وارد کرده اند.

اعتمادسازی از سوی دولت؛ تنها راه حل موجود

این نماینده مردم در مجلس دهم، تنها راه برای جلب مشارکت سرمایه گذاران خارجی را اعتمادسازی از سوی دولت برای سرمایه گذار داخلی و خارجی دانست و گفت: تنها با این روش است که می توانیم ایجاد اشتغال کرده و از افزوده شدن بر تعداد بیکاران بکاهیم./

بیشتر بخوانید:

ثبات اقتصادی؛ کلید جذب سرمایه گذاری خارجی

تسهیل در بروکراسی اداری؛ عامل جذب سرمایه گذاری خارجی

عدم ثبات قوانین در کشور، رغبت سرمایه گذاری خارجی را کم می کند

نوسان نرخ ارز سرمایه گذار را بلاتکلیف و سرمایه گذاری را متوقف می کند

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet