هدر موبایل
1397/07/30 14:02:41
سرویس اقتصادی
کدام شهرها در خطرفرونشست زمین قرارداردند؟

رفسنجان، مشهد، کردستان و تهران در معرض تهدید فرونشست

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: یکی از پیامدهای تشدید فرونشست زمین، تحریک صفحات زمین و گسل ها و در نهایت افزایش میزان زلزله است.
رفسنجان، مشهد، کردستان و تهران در معرض تهدید فرونشست نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: یکی از پیامدهای تشدید فرونشست زمین، تحریک صفحات زمین و گسل ها و در نهایت افزایش میزان زلزله است. https://cdn.icana.ir/d/019/201808104396886991.jpg رفسنجان،,مشهد،,کردستان,و,تهران,در,معرض,تهدید,فرونشست Icana

سیداحسن علوی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نسبت به افزایش میزان فرونشست زمین در برخی از استان های کشور هشدار داد و گفت: متأسفانه در شرایط کنونی بسیاری از نقاط کشور درگیر بحران فرونشست زمین هستند و امروز آمار و ارقام مختلفی از جمله 12 سانتی متر، 15 سانتی متر، 26 سانتی متر و36 سانتی متر در سال، درباره میزان فرونشست ارائه می شود.

رفسنجان، مشهد، کردستان و تهران در معرض تهدید فرونشست زمین

نماینده مردم سنندج و دیواندره در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رفسنجان، مشهد، کردستان و اطراف تهران بخشی از

رفسنجان، مشهد، کردستان و اطراف تهران بخشی از مناطقی هستند که به شدت درگیر معضل فرونشست زمین هستند

مناطقی هستند که به شدت درگیر معضل فرونشست زمین هستند.

افزایش فرونشست زمین در برخی استان های کشور

وی ادامه داد: فرونشست زمین در برخی از استان های کشور در حال افزایش است و این مسئله عوامل مختلفی دارد که افزایش میزان زلزله، افزایش استفاده از آب های زیرزمینی و به تبع آن ایجاد حفره های زیرزمینی بخشی از این دلایل است.

افزایش میزان زلزله پیامد تشدید فرونشست زمین/فروچاله‌ها، گسل را تحریک می کنند

علوی با بیان اینکه یکی از پیامدهای تشدید فرونشست زمین، تحریک صفحات زمین و گسل ها و در نهایت افزایش میزان زلزله است، گفت: متأسفانه افزایش فرونشست در نقاط مختلف، اکو سیستم کشور را به هم ریخته و مشکلات بسیاری را برای محیط زیست کشور به دنبال دارد.

نابودی جنگل ها در افزایش فرونشست زمین تأثیرگذار است

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: نابودی جنگل ها و کاهش تنوع گیاهی نیز در افزایش فرونشست زمین تأثیرگذار است، زیرا با فقدان جنگل ها، آب های جاری تبخیر شده و به سفره های زیر زمینی اضافه نمی شود و این مسئله در نهایت به کمبود منابع آبی سفره های زیرزمینی و تشدید فرونشست زمین می انجامد.

لزوم ورود دولت به بحث کنترل معضل فرونشست زمین

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس بر لزوم ورود دولت به بحث کنترل معضل فرونشست زمین تأکید کرد و گفت: قطعا رها کردن این مسئله در آینده صدمات بسیاری را برای کشور به دنبال دارد، به طوری که حتما شهروندان نیز از خطرات آن در امان نیستند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet