شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1397/07/30 18:02:01
سرویس اجتماعی
تربتی نژاد:

لزوم استفاده از ظرفیت سازمان دامپزشکی برای مدیریت حیات وحش کشور

سخنگوی کمیسیون کشاورزی در رابطه با کمبود نیروی متخصص دامپزشک در سازمان محیط زیست گفت: حضور نیروی دامپزشک در سازمان حفاظت محیط زیست ضروری نیست و می‌تواند از نیرو‌ ارگان‌های ذی‌ربط همچون سازمان دامپزشکی برای معاینه‌های مربوطه استفاده کند.
لزوم استفاده از ظرفیت سازمان دامپزشکی برای مدیریت حیات وحش کشور سخنگوی کمیسیون کشاورزی در رابطه با کمبود نیروی متخصص دامپزشک در سازمان محیط زیست گفت: حضور نیروی دامپزشک در سازمان حفاظت محیط زیست ضروری نیست و می‌تواند از نیرو‌ ارگان‌های ذی‌ربط همچون سازمان دامپزشکی برای معاینه‌های مربوطه استفاده کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201607100662165916.jpg لزوم,استفاده,از,ظرفیت,سازمان,دامپزشکی,برای,مدیریت,حیات وحش,کشور Icana

نورمحمد تربتی نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در رابطه با کمبود نیروی متخصص دامپزشک در سازمان محیط زیست گفت: حضور نیروی دامپزشک در سازمان حفاظتمحیط زیستضروری نیست و می‌تواند از نیرو‌ ارگان‌های ذی‌ربط همچون سازمان دامپزشکی برای معاینه‌های مربوطه استفاده کند.

نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: با توجه به اینکه بخش زیادی از حیات وحش در کنترل و نظارت سازمان حفاظت محیط زیست است و برای مسائل بهداشتی، پیشگیری و درمانی، بیهوشی، زنده گیری گونه‌های جانوری وحشی در حیات‌وحش به روش، ابزار و داروهای خاصی نیاز دارد و باید از دامپزشکان با تجربه در این سازمان استفاده شود.سازمان محیط زیست می‌تواند کمبود دامپزشک متخصص خود را از سازمان دامپزشکی کشور تامین کند.

نقش پر رنگ انسان در انقراض گونه‌های نادر حیوانی

وی در رابطه با تاثیر خطاهای انسانی در تلفات گونه‌های نادر حیوانی افزود: تلفات در حیات وحش به دلایل مختلفی اتفاق می‌افتد، بخشی از آن به دلیل شکارهای غیر مجاز است و برای کنترل و نظارت بیشتر باید قانون حمایت از محیط بانان به درستی تقویت و اجرا شود. بخشی از تلفات حیوانات در اثر آب و هوای آلوده و شرایط بد محیطی است که انسانها برای این حیوانات به وجود می‌آورند، برای کنترل تلفات ناشی از خطاهای انسانی ابتدا باید حیات وحش را به عنوان یک واقعیت بپذیریم سپس تمام عواملی را که موجب آسیب به حیوانات می‌شود را بررسی و برای مبارزه با آن برنامه منظم و مشخصی طرح کنیم.

بخشی از تلفات حیوانات در اثر آب و هوای آلوده و شرایط بد محیطی است که انسانها به وجود می‌آورند

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: پیگیری و درمان و رفع تمامی مشکلات دامپزشکی از عهده سازمان محیط زیست بر نمی‌آید و جذب تعدادی نیرو متخصص تاثیر چندانی نخواهد داشت، بهتر است برای انجام بسیاری از امور از سازمان دامپزشکی کل کشور درخواست همکاری کند.

بیشتر بخوانید: 

لزوم استفاده از ظرفیت سازمان دامپزشکی کشور برای مدیریت حیات وحش کشور

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: اگر سازمان محیط زیست نیاز به افزایش ظرفیت جذب و تقویت تشکیلاتی را دارد، طی لایحه‌ای به مجلس پیشنهاد دهد، تا ضمن بررسی ابعاد مختلف آن همکاری های لازم صورت بگیرد. سازمان دام پزشکی یکی از سازمان‌های بسیار قدیمی، تخصصی و توانمند است و سازمان محیط زیست باید از این تخصص برای مدیریت بهتر حیات وحش کشور استفاده کند ./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet