هدر موبایل
1388/06/23 18:16:00
سرویس سیاسی
حیدرپور تاکید کرد

توسعه روابط تجاری و سیاسی اولویت وزارت خارجه است

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: تحکیم و توسعه روابط تجاری، سیاسی با اولویت کشورهای همسایه، کشورهای اسلامی و غرب و آفریقا مهمترین اولویت وزارت امور خارجه است.

عوض حیدر پور شهرضایی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، اظهار داشت: اولویت وزارت امور خارجه در درجه اول تحکیم و توسعه روابط تجاری بازرگانی با کشورهای همسایه است.

وی تحکیم روابط با سایر کشورهای اسلامی را از دیگر اولویت‌های وزارت امور خارجه ذکر کرد و یادآور شد: ما باید در تقویت مناسباتمان با کشورهای اسلامی، توسعه روابط سیاسی را در درجه اول و توسعه روابط تجاری و اقتصادی را در مرحله دوم در دستور کار خود قرار دهیم.

نماینده شهرضا و دهاقان و منظریه خاطرنشان کرد: همچنین تحکیم روابط سیاسی با آفریقا و غرب از جمله اولویت‌هایی است که این وزارتخانه باید نسبت به آن اهتمام داشته باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: ادامه تلاش‌ها برای خارج کردن دنیا از حالت تک قطبی اولویت دیگر وزارت امور خارجه است که در این راستا مسئولان این وزارتخانه باید همه توان خود را برای اجرای مفاد بسته پیشنهادی ارائه شده به گروه 1+5 از سوی ایران بکار ببندند تا در نهایت شاهد تغییرات اساسی در ساختارهای بین المللی باشیم.

نماینده شهرضا افزود: همکاری در بخش انرژی، سرمایه‌گذاری و تاسیس شرکت‌های مشترک و همکاری بخش‌های خصوصی از جمله زمینه‌های مساعد برای افزایش سطح همکاری‌هاست که باید با جدیت پیگیری شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet