پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1397/08/01 17:49:08
سرویس اقتصادی
کبیری تاکید کرد:

لزوم تشکیل کمیته ویژه دولت در تسریع روند سرمایه گذاری

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: دولت باید کمیته ویژه ای به منظور تسریع در روند سرمایه گذاری در کشور تشکیل دهد؛ بدین طریق هم سرمایه گذار تکلیف خود را می داند و هم فرصت های سرمایه گذاری از دست نمی رود.
لزوم تشکیل کمیته ویژه دولت در تسریع روند سرمایه گذاری عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: دولت باید کمیته ویژه ای به منظور تسریع در روند سرمایه گذاری در کشور تشکیل دهد؛ بدین طریق هم سرمایه گذار تکلیف خود را می داند و هم فرصت های سرمایه گذاری از دست نمی رود. https://cdn.icana.ir/d/019/201607106329855020.jpg لزوم,تشکیل,کمیته,ویژه,,دولت,در,,تسریع,,روند,سرمایه,گذاری Icana

سید تقی کبیری در گفت ‌و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  اشاره کرد: علیرغم وجود ظرفیت های مناسب در کشور برای جذب سرمایه گذاری، اما  مشکلات متعدد از جمله بروکراسی های اداری و تحریم ها باعث شده آنچنان که باید و شاید در این زمینه موفق نباشیم.

لزوم تشکیل کمیته ویژه

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه دولت باید کار جهادی در این زمینه انجام دهد، افزود: دولت باید کمیته ویژه ای به منظور تسریع در روند سرمایه گذاری در کشور تشکیل دهد؛ بدین طریق هم سرمایه گذار تکلیف خود را برای سرمایه گذاری می داند و هم فرصت های سرمایه گذاری از دست نمی رود.

دولت باید کار جهادی در زمینه سرمایه گذاری انجام دهد

شناسایی کسانی که چوب لای چرخ سرمایه گذار می گذارند

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: گاهی یک کارشناس اداره ممکن است مشکلات عدیده ای را برای سرمایه گذار ایجاد کند به حدی که کار تا مرحله توقف پیش برود. اما اگر کمیته ویژه بررسی درخواست های سرمایه گذاری توسط دولت تشکیل شود، در ابتدا موضوع پذیرش یا عدم پذیرش درخواست مطرح می شود و در مرحله بعد کسانی که چوب لای چرخ سرمایه گذار می گذارند، شناسایی شده و با آنها برخورد می شود.

اهمیت ایجاد انگیزه در سرمایه گذاران

کبیری ادامه داد: باید به گونه ای رفتار شود که کسانی که با علاقه وارد حوزه سرمایه گذاری در کشور می شوند با بروز مشکلات اداری، دچار تردید و بی انگیزگی نشوند؛ چراکه ما در عرصه های صنعتی، معدنی و کشاورزی به سرمایه گذاری نیاز داریم؛ ولی متاسفانه آن طور که باید و شاید از  ظرفیت های موجود بهره برداری نکرده ایم./

بیشتر بخوانید:

جذب سرمایه گذار خارجی با ایجاد امنیت و کاهش بروکراسی اداری

عدم ثبات قوانین در کشور، رغبت سرمایه گذاری خارجی را کم می کند

نگاه بدبینانه و سختگیرانه؛ آفت سرمایه گذاری خارجی در کشور

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet