هدر موبایل
1397/08/01 17:35:25
سرویس فرهنگی
نیکفر:

عدم تنظیم درآمد با هزینه؛ به تطعیلی کشیده شدن هتل های مسافری کشور

سخنگوی فراکسیون گردشگری مجلس گفت: بدلیل افزایش هزینه و کمبود درآمد، برخی از هتل های کشور به تعطیلی کشیده خواهد شد.
عدم تنظیم درآمد با هزینه؛ به تطعیلی کشیده شدن هتل های مسافری کشور سخنگوی فراکسیون گردشگری مجلس گفت: بدلیل افزایش هزینه و کمبود درآمد، برخی از هتل های کشور به تعطیلی کشیده خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201607108017067038.jpg عدم,تنظیم,درآمد,با,هزینه؛,به,تطعیلی,کشیده,شدن,هتل,های,مسافری,کشور Icana

ذبیح‌الله نیک‌فر لیالستانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  با اشاره به لزوم تخصیص بسته حمایتی گردشگری از هتل داران بعد از نوسانات قیمت ارز در کشور گفت: هتل داران به عنوان سرمایه های صنعت گردشگری در کشور به پشتوانه حمایت های  دولت وارد این حوزه شده و با توجه به مشکلاتی که بعد از نوسانات قیمت ارز برای آنها حادث شد، بطور قطع باید مورد حمایت بیشتر از جانب دولت قرار گیرند.

وضعیت مروز هتل داران ماحصل بهم ریختگی قیمت ارز در کشور

نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متاسفانه بعد از بهم ریختگی قیمت ارز در کشور بسیاری از هتل داران هزینه های زیادی را  ارائه خدمات به مسافران داخلی و خارجی متقبل شده ؛ بدیم معنا که در تنظیم درآمد و هزینه دچار مشکل شده و افزایش تمام اقلام و کالاها، بسیاری از هتل داران را با چالشی مهم درگیر کرده است.

بیکاری مهمترین نتیجه تعطیلی هتل ها در کشور

وی افزود: اگر حمایتی از جانب دولت از هتل داران صورت نگیرد، بدلیل افزایش هزینه و کمبود درآمد، برخی از این هتل ها به تعطیلی کشیده خواهد شد و به تبع آن بسیاری از از افراد شاغل در این هتل ها، کار خود را از دست  داده و بیکار خواهند شد؛ لذا این حوزه می تواند برای کشور و جامعه چالش های اجتماعی و اقتصادی ایجاد کند.

لزوم نگاه ویژه دولت به وضعیت هتل  داران

این نماینده مجلس در دوره دهم ادامه داد: همانگونه که در حوزه سلامت و عمران وارد شده، به حوزه گردشگری نیز نگاه ویژه داشته باشد و تلاش کند که هتل داران را از این وضعیت نامساعد نجات دهد و تسهیلات ویژه ای برای هتل داران اختصاص دهد و یارانه ای برای این بخش در نظر بگیرد تا صنعت گردشگری را از چالش گرفتار شده موجود نجات دهد.

سخنگوی فراکسیون میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مجلس خاطرنشان کرد: بسته حمایتی گردشگری برای حمایت از هتل داران تدارک دیده شده و دولت لزوما باید پیش بینی های لازم را انجام دهد و این پیش بینی علی الخصوص در لایحه بودجه سال آینده آمده باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet