شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1397/08/02 17:11:54
سرویس اقتصادی
ملکی:

حرکت در جاده سنگلاخ سیاسی؛ سرمایه گذار را بی رغبت می کند

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس، می گوید: وقتی مراودات سیاسی ما با دنیا عادی نیست و در واقع در یک جاده سنگلاخ حرکت می کنیم نه جاده هموار؛ مسلما رغبتی برای سرمایه گذاری در کشور به وجود نمی آید.
حرکت در جاده سنگلاخ سیاسی؛ سرمایه گذار را بی رغبت می کند سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس، می گوید: وقتی مراودات سیاسی ما با دنیا عادی نیست و در واقع در یک جاده سنگلاخ حرکت می کنیم نه جاده هموار؛ مسلما رغبتی برای سرمایه گذاری در کشور به وجود نمی آید. https://cdn.icana.ir/d/019/201606105482063354.jpg حرکت,در,جاده,سنگلاخ,سیاسی؛,سرمایه,گذار,را,بی,رغبت,می,کند Icana

ولی ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر اینکه یکی از دلایل مهم عدم جذب سرمایه گذاری خارجی نبود ثبات لازم در نرخ ارز است، خاطرنشان  کرد: سرمایه گذار زمانی در کشور سرمایه گذاری می کند که به بازگشت سود و سرمایه خود اطمینان داشته باشد. اما در شرایطی که نرخ ارز در کشور ثبات نداشته باشد، نمی توانیم انتظار داشته باشیم که سرمایه گذاران خارجی برای حضور و سرمایه گذاری در کشور پیشقدم شوند.

سود کم سرمایه گذاری در کشور

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به سود کم سرمایه گذاری در کشور، گفت: سرمایه گذار ماشین آلات و تجهیزات مورد نیازش را با ارز آزاد وارد کشور می کند و برایش اهمیت دارد که چه میزان سود از این سرمایه گذاری عایدش می شود.

دولت تضامن لازم را به سرمایه گذار خارجی نمی دهد

عدم تضامن لازم به سرمایه گذار

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس، به عدم تضامن لازم به سرمایه گذار از سوی دولت هم اشاره ای کرد و افزود: دولت تضامن لازم را به سرمایه گذار خارجی نمی دهد و یا آن قدر مراحل کار و اخذ مجوزهای مورد نیاز را سخت و طولانی می کند که سرمایه گذار خسته شده و ادامه نمی دهد.

عادی نبودن مراودات سیاسی

ملکی عادی نبودن مراودات سیاسی کشور با دنیا را یکی دیگر از مشکلات برشمرد و اضافه کرد: وقتی مراودات سیاسی ما با دنیا عادی نیست و در واقع در یک جاده سنگلاخ حرکت می کنیم نه جاده هموار؛ مسلما رغبتی برای سرمایه گذاری در کشور به وجود نمی آید.

مشوق هایی برای جذب سرمایه گذار

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: تنظیم روابط پولی و بانکی، تضمین بازگشت سرمایه و افزایش ارزش افزوده به همراه ایجاد ثبات در نرخ ارز می تواند مشوق هایی برای جذب سرمایه گذار در کشور باشد.

اشتغال پایدار ناشی از سرمایه گذاری مناسب

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی، اشتغال پایدار را ناشی از سرمایه گذاری مناسب و تولید دانست و گفت: هرگاه تولید ناخالص ملی بالا نرود، پشتوانه ارزی هم به وجود نمی آید و ارزش پول ملی پایین می آید؛ بنابراین با ایجاد زمینه سرمایه گذاری، نیروی انسانی به کار گرفته می شود و اشتغال مولد ایجاد خواهد شد./

بیشتر بخوانید:

لزوم تشکیل کمیته ویژه دولت در تسریع روند سرمایه گذاری

دلسردی سرمایه گذاران با اتخاذ سیاست های سخت گیرانه/لزوم استفاده دولت از مشوق ها

سرمایه گذار داخلی را حمایت نکرده ایم/ لزوم اعتماد سازی از سوی دولت

جذب سرمایه گذار خارجی با ایجاد امنیت و کاهش بروکراسی اداری

تامین ثبات اقتصادی؛ مهم ترین کار دولت در جذب سرمایه گذاران

پایان پیام   

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet