هدر موبایل
1388/06/23 20:54:00
سرویس بین الملل
لاریجانی در دیدار سفیر هند تاکید کرد:

قرابت‌های فرهنگی، اساس رابطه مردم ایران و هند

**"سانجی سینگ" سفیر هند در تهران روز دوشنبه با رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خانه ملت، در این دیدار ابتدا "علی لاریجانی" از ایران و هند به عنوان دو تمدن بزرگ و کهن یاد کرد و با اشاره به روابط خوب دو کشور گفت: در بین مردم دو کشور از دیر باز ارتباطی توام با احترام متقابل وجود داشته است.

لاریجانی همچنین تاکید کرد: قرابت‌های فرهنگی بین دو کشور ایران و هند پایه‌گذار یک رابطه محکم و صمیمی بین آنها بوده است.

وی در ادامه با اشاره به ظرفیت‌های متعدد برای گسترش هر چه بیشتر همکاری‌های مشترک در زمینه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بین‌المللی، بر حمایت مجلس شورای اسلامی از بسط این همکاری‌ها و مناسبات تاکید کرده و اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی از هر گونه تقویت روابط دو کشور و همکاری‌های دوجانبه به ویژه در زمینه‌ مسائل مهم بین‌المللی حمایت می‌کند و آن را ضروری تشخیص می‌دهد.

در ادامه دیدار همچنین آقای سانجی سینگ سفیر هند در تهران، جمهوری اسلامی ایران را کشوری مهم و تاثیرگذار در منطقه دانست و با اشاره به روابط خوب و روند رو به رشد مناسبات دو کشور گفت: رابطه نزدیک دو کشور طی قرن‌های متمادی و برخورداری آنها از اشتراکات فرهنگی و تاریخی موجبات رشد و توسعه روابط خوب بین دو کشور فراهم کرده است.

وی با تاکید بر آمادگی کشورش برای استمرار روند گسترش این مناسبات، لزوم تقویت همکاری‌های مشترک در زمینه‌های انرژی، توسعه پایدار، امور فرهنگی و تجاری را یادآور شد و گفت: هند برای تحقق این مهم در راستای نیاز‌های آینده خود اهمیت زیادی قائل است.

رییس مجلس شورای اسلامی در این دیدار از همتای هندی خود برای سفر رسمی به کشورمان دعوت به عمل آورد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet