ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1397/08/02 09:57:08
سرویس صحن
نمایندگان مخالف بررسی طرح بانکداری ایران طبق اصل 85:

اصلاح قانون بانکی نیازمند بررسی همه جانبه در صحن علنی مجلس است

نمایندگان مخالف بررسی طرح بانکداری ایران تاکید کردند: این طرح باید در صحن مجلس و در حضور همه اقتصاددانان و نمایندگان کمیسیون های مختلف بررسی شود.
اصلاح قانون بانکی نیازمند بررسی همه جانبه در صحن علنی مجلس است نمایندگان مخالف بررسی طرح بانکداری ایران تاکید کردند: این طرح باید در صحن مجلس و در حضور همه اقتصاددانان و نمایندگان کمیسیون های مختلف بررسی شود. https://cdn.icana.ir/d/019/120412.jpg اصلاح,قانون,بانکی,نیازمند,بررسی,همه,جانبه,در,صحن,علنی,مجلس,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حسن کامران دستجردی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 2 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در مخالفت با رسیدگی به طرح بانکداری جمهوری اسلامی ایران طبق اصل 85 قانون اساسی، گفت: بانک ها مردم را نگران و تولیدکنندگان را با مشکل مواجه کرده اند لذا با توجه به اینکه لایحه بودجه سال آتی به زودی به مجلس ارائه می شود بهتر است قانون بانکداری جمهوری اسلامی اصلاح شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: طرح مذکور با بیش از 200 ماده نباید تنها در کمیسیون اقتصادی مورد بررسی قرار گیرد چرا که کمیسیون های صنایع، بودجه و سایر اقتصاددانان مجلس باید در مورد آن اظهارنظر کنند.

عضو کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی یادآور شد: اصلاح قانون بانکی همانند یک بسته است که همه باید در مورد آن پیشنهاد و نظر دهند، این قانون پایه ای برای همه بانک ها است و کمبود وقت جهت بررسی در صحن علنی توجیه پذیر نیست.

ولی داداشی از دیگر مخالفان بررسی طرح مذکور براساس اصل 85 قانون اساسی، گفت: مسئله بانکی نیاز به بررسی چندجانبه در کمیسیون های مختلف مجلس دارد لذا بررسی آن به صورت اصل 85 در کمیسیون اقتصادی به صلاح نیست.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متاسفانه این طرح بدون مشورت با بانک مرکزی و مدیران عامل متخصص در این حوزه تهیه شده و کمیسیون اقتصادی بعد از 6 سال به دنبال بررسی آن به صورت اصل 85 است.

وی افزود: یکی از معضلات در حوزه مسائل بانکی و تسهیلات که به خورد سرمایه گذاران و صنعتگران داده شده نرخ سود 18 درصد است که باید به طور جدی مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس دهم ادامه داد: شرایط کاری فعلی بانک ها اشتباه است و با سیستم کنونی به ویژه نرخ سود 18 درصد نمی توان وضعیت اقتصاد، صنعت و تولید را بهبود بخشید./

پایان پیام  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet