خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/08/02 10:49:41
سرویس صحن
در جریان بررسی یک فوریت اصلاح قانون منع به کارگیری بازنشستگان:

مخالف:قانون را نمی توان برای یک فرد اصلاح کرد/موافق:شهرداری تهران به اندازه سه وزارتخانه است

مخالف یک فوریت اصلاح قانون منع به کارگیری بازنشستگان تاکید کرد: نمی توان قانون را برای یک فرد اصلاح کنیم اما موافق این طرح اذعان دارد شهرداری تهران به اندازه ۳ وزارتخانه است لذا باید از این قانون مستثنی شود.
مخالف:قانون را نمی توان برای یک فرد اصلاح کرد/موافق:شهرداری تهران به اندازه سه وزارتخانه است مخالف یک فوریت اصلاح قانون منع به کارگیری بازنشستگان تاکید کرد: نمی توان قانون را برای یک فرد اصلاح کنیم اما موافق این طرح اذعان دارد شهرداری تهران به اندازه 3 وزارتخانه است لذا باید از این قانون مستثنی شود. https://cdn.icana.ir/d/019/43443.jpg مخالف:قانون,را,نمی,توان,برای,یک,فرد,اصلاح,کرد/موافق:شهرداری,تهران,به,اندازه,سه,وزارتخانه,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سیدمهدی مقدسی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 2 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در مخالفت با یک فوریت اصلاح قانون منع به کارگیری بازنشستگان، گفت: این قانون اخیرا تصویب شده و برای یک فرد نمی توانیم آن را اصلاح کنیم هر چند برای آقای افشانی شهردار تهران احترام بسیار قائل هستم.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: حلاوت و شیرینی این قانون را نباید با این استفساریه برای مردم تلخ کرد کما اینکه از زمان قاجار تاکنون هم هیچ قانونی برای یک فرد اصلاح نشده است.

مقدسی افزود: براساس اصل 73 نباید اجازه به اصلاح قانون داده شود البته می توان دایره شمول منع به کارگیری بازنشستگان را افزایش داد اما استثناء کردن افراد از این قانون درست نیست بنابراین برای خلاقان و جوانان فرصت ایجاد کنیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رئیس جمهور فرانسه و نخست وزیر کانادا را ببینید چرا ما نباید به جوانان و خلاقان کشور فرصت بروز و ظهور دهیم.

ولی داداشی در ادامه و در موافقت با یک فوریت طرح مذکور یادآور شد: تهران کلانشهری است که شهرداری آن به اندازه سه وزارتخانه با حجم کار و فعالیت روبه رو است از این رو شهردار تهران همتراز با وزیر است و از سوی دیگر منتخب مردم و شورای شهر است.

نماینده مردم آستارا در مجلس دهم تصریح کرد: همانگونه که نمایندگان به عنوان منتخبان مردم از قانون منع به کارگیری بازنشستگان مستثنی شدند شهرداران نیز باید مستثنی شوند.

وی افزود: چگونه می توان یک فرد بازاری را شهردار کرد اما شخصی که 20 سال از تجربه و تخصص برخوردار است را منع کنیم.

عضو کمیسیون اصل 90 در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: شهردار تهران می تواند در جلسات هیات دولت شرکت کند بنابراین باید از قانون منع به کارگیری بازنشستگان مستثنی شود./

پایان پیام   

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet