انتخابات ریاست جمهوری
1388/06/24 09:22:00
سرویس سیاسی
عباسپور:

اختیارات معاون اول به مشایی منتقل شده است

**رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: به نظر می‌رسد اختیارات معاونت اول ریاست جمهوری به رییس دفتر رییس جمهور منتقل شده است.

"علی عباسپور تهرانی فرد" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، در خصوص انتصاب "محمدرضا رحیمی" به عنوان معاونت اولی ریاست‌جمهوری اظهار داشت: به اعتقاد ما معاون اولی ریاست جمهوری از جایگاه خود خارج شده است و مسئولیت‌هایی به رییس دفتر رییس جمهور داده شده که فراتر از مسئولیت‌ها رییس دفتر است.

وی تصریح کرد: به نظر می‌رسد اختیاراتی از معاونت اول ریاست جمهوری به دفتر رییس جمهور منتقل شده است.

نماینده مردم تهران با بیان اینکه نقش رییس دفتر احمدی‌نژاد در حال حاضر کمتر از نقش معاون اولی نیست اظهار داشت: نمونه‌ آن را می‌توان حضور رییس دفتر رییس جمهور در مراسم تودیع و معارفه وزرای قدیم و جدید دید، در حالی که این نقشی نیست که برای رییس دفتر در نظر گرفته شده باشد.

عباسپور تصریح کرد: باید دید آیا رحیمی پذیرفته که معاون اولی باشد که اختیاراتش به فرد دیگری به عنوان رییس دفتر داده شود یا این که معاون اولی می‌خواهد باشد که اختیارات معاون اولی و هماهنگ کننده بین وزرا و قائم مقام جانشین رییس جمهور را داشته باشد. این نکته‌ای است که رحیمی باید روشن نماید.

وی افزود: نکته دیگر آن که معاونت اولی جایگاهی پس از رییس جمهور دارد و هماهنگ کننده بین وزرا و چندین وزارتخانه است.

عباسپور خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد شخصیتی باید در راس امور اجرایی کشور و هماهنگی امور دولت قرار ‌گیرد که تجربه فراتر و گسترده‌تری داشته باشد تا بتواند یک عامل هماهنگ کننده بین وزرا بوده و اداره امور اجرایی در قوه مجریه را بتواند بهتر به پیش ببرد.

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات با اشاره به سفرهای استانی زیاد دولت نهم که معاون اول نقش موثری را برای هماهنگی امور اجرایی بازی می‌کرد، تاکید کرد: احساس می‌کنم آقای رحیمی در شرایط فعلی باید در عمل اثبات کند که واجد چنین شرطی است و می‌تواند نقش هماهنگی بین وزرا و جانشین رییس جمهور بودن را بازی کند.

وی تصریح کرد: این گونه نیست که صرفاً فردی را انتخاب کنند که نهایتاً به اسم معاون اول باشد ولی عملاً امور مربوط به معاون اولی را فرد دیگری به اسم رییس دفتر رییس جمهور انجام دهد.

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در مورد پی‌گیری مدرک تحصیلی رحیمی گفت: در مورد مدرک تحصیلی ایشان، رییس مجلس باید اقدام کند و تعیین کند نقش مجلس در این باره باید به چه صورتی باشد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: البته نمی‌خواهم بگویم مجلس در این باره کاری انجام خواهد داد یا خیر.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet