هدر موبایل
1397/08/02 18:01:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
زر آبادی:

تحقق اقتصاد مقاومتی راه میان بر ندارد

عضو فراکسیون امید تاکید کرد:اقتصاد مقاومتی برای اینکه محقق شود نمی‌تواند راهکارهای کوتاه‌مدت داشته باشد و یا اینکه در یک بازه‌ی زمانی کوتاه منجر به خودکفایی شود بلکه نیازمند زیرساخت‌ها و ظرفیت‌هایی هست که بتوانیم آن‌را به‌صورت بالفعل درآوریم.
تحقق اقتصاد مقاومتی راه میان بر ندارد عضو فراکسیون امید تاکید کرد:اقتصاد مقاومتی برای اینکه محقق شود نمی‌تواند راهکارهای کوتاه‌مدت داشته باشد و یا اینکه در یک بازه‌ی زمانی کوتاه منجر به خودکفایی شود بلکه نیازمند زیرساخت‌ها و ظرفیت‌هایی هست که بتوانیم آن‌را به‌صورت بالفعل درآوریم. https://cdn.icana.ir/d/019/201609102491694798.jpg تحقق,اقتصاد,مقاومتی,راه,میان,بر,ندارد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت،  نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی گفت: اقتصاد مقاومتی نمی‌تواند راهکارهای کوتاه‌مدت داشته باشد بلکه نیازمند زیرساخت‌ها و ظرفیت‌هایی هست که بتوانیم به‌صورت مستمر آن‌را به صورت بالفعل درآوریم.

سیده حمیده زرآبادی اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی به معنای آن است که از تمام ظرفیت‌هایی که در داخل وجود دارد استفاده  کنیم و در یک مسیر مستمر و باثبات حرکت کنیم تا به توسعه و تقویت استفاده از کالای داخلی برسیم.

وی افزود: اقتصاد مقاومتی برای اینکه محقق شود نمی‌تواند راهکارهای کوتاه‌مدت داشته باشد و یا اینکه در یک بازه‌ی زمانی کوتاه منجر به خودکفایی شود بلکه نیازمند زیرساخت‌ها و ظرفیت‌هایی هست که بتوانیم آن‌را به‌صورت بالفعل درآوریم.

زرآبادی خاطرنشان کرد: بخش عظیمی از  این ظرفیت‌ها نیروی انسانی است که  به آن کمتر توجه می‌شود بنابراین  باید این موضوع جدی گرفته شود چراکه ما در چهار سال تحصیلات دانشگاهی افرادی را تربیت می‌کنیم که می‌توانند بسیار اثرگذار باشند اما در بسیاری از مواقع این ظرفیت‌ها نادیده گرفته می‌شود.

وی تأکید کرد: ظرفیت دانشگاهیان بسیار حائز اهمیت است از این‌رو با استفاده از شکوفایی ظرفیت آن‌ها می‌توان در توسعه‌ کشور اثرگذار بود و این افراد می‌توانند راهکارهایی را برای حل مشکلات ارائه دهند.

زرآبادی یادآور شد: با توجه به اینکه هزینه‌های بسیاری برای این افراد انجام می‌شود استفاده از ظرفیت آن‌ها پس از خروج از دانشگاه بسیار مفید خواهد بود و این در حالی است که در برخی مواقع افراد نخبه و تلاشگر دانشگاهی پس از خروج از دانشگاه به‌صورت ارزان و راحت در دسترس کشورهای دیگر قرار می‌گیرند و در کشور نادیده گرفته می‌شوند.

به گزارش ایسنا نماینده مردم قزوین البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: اقتصاد مقاومتی ابعاد دیگری هم دارد که ازجمله‌ی آن می‌توان به همه‌جانبه نگاه کردن به موضوعات اشاره کرد که تحقق آن سبب حرکت به‌سوی پیشبرد اقتصاد مقاومتی می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet