هدر موبایل
1388/06/24 10:42:00
سرویس بین الملل
مرکز پژوهش‌های مجلس تاکید کرد

اهمیت ویژه برگزاری مراسم روز قدس در شرایط کنونی

**مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی با انتشار گزارشی، اهمیت برگزاری مراسم روز قدس در شرایط کنونی را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهشها، دفتر مطالعات سیاسی این مرکز در آستانه برگزاری مراسم روز قدس با انتشار گزارشی خاطرنشان ساخت که برگزاری پرشکوه مراسم روز جهانی قدس در شرایط کنونی از اهمیت فوق العاده‌ای برخوردار است زیرا شرایط زمانی و تحولات مهم سیاسی، امنیتی و اجتماعی در خاورمیانه، جایگاه روز قدس را در اولویت معادلات سیاسی قرار داده و از این رو به دلایل متعددی برگزاری مراسم روز قدس امسال نسبت به سالهای گذشته اهمیت بیشتری دارد:

1 - تشکیل دولت افراطی جدید اسرائیل و تاکید مقامات آن بر تداوم سیاست شهرک‌سصازی و یهودی‌سازی فلسطین - به ویژه شهر قدس - و ضرورت ایجاد جبهه متحد اسلامی در مقابله با سیاست‌های این رژیم.

2 - تداوم سیاست‌های تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی در فلسطین و در منطقه و به ویژه پس از جنگ غزه و همچنین احتمال ایجاد جبهه جنگ جدیدی در منطقه.

3 - تحولات اخیر در فلسطین اشغالی و تلاش اسرائیل و غرب برای مقابله با حماس و جریان مقاومت اسلامی که با نزدیکی جریان سازشکار فلسطین به اسرائیل و همیاری آنان به اهمیت مسئله افزوده است.

4 - تلاش برخی دولت‌های عربی منطقه خاورمیانه در عادی‌سازی روابط با اسرائیل و به رسمیت شناختن آن.

5 - تلاش مشترک آمریکا، اسرائیل و حتی برخی از کشورهای عربی در راستای ایران هراسی و شیعه‌ستیزی در سطح منطقه به منظور کاهش قدرت نرم ایران در خاورمیانه.

6 - شکست آمریکا در منطقه و ناتوانی نظامیان آن کشور در افغانستان و عراق و بن‌بست استراتژیک طرح‌های خاورمیانه بزرگ و خاورمیانه جدید مورد نظر آمریکا.

7 - تداوم فشارهای ناعادلانه و غیرقانونی دولت‌های غربی و به ویژه آمریکا علیه فعالیت‌های هسته‌ای ایران که علیرغم اعلام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مبنی بر صلح‌آمیز بودن فعالیت‌های ایران، پیگیری می‌شود.

8 - نگرانی آمریکا و اسرائیل از احیای جریان مقاومت اسلامی در منطقه و افزایش توجه ملت‌های منطقه به ایران و سیاست‌های دولت آقای احمدی‌نژاد.

9 - سیاست‌های دوگانه برخی کشورهای عربی در قبال ایران که با تشدید فعالیت گروه‌های وهابی، سلفیون و تکفیریون در منطقه، به دنبال مقابله با جمهوری اسلامی ایران هستند.

10 - تهدیدات برخی کشورهای غربی مبنی بر احتمال ایجاد ائتلاف جدیدی در تشدید تحریم‌ها علیه ایران در شورای امنیت سازمان ملل متحد یا حتی حمله به این کشور.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet