خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1386/08/09 13:08:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

حاجی بابایی: آیت‌الله موسوی‌ همدانی سنگ صبور خانواده‌های شهداء و ایثارگران بود

نماینده مردم همدان گفت: ویژگی بارز آیت‌الله سیدابوالحسن موسوی‌همدانی، ولایت‌مداری، تقوا و در یک کلام درد دین و درد ولایت داشتن بود و سنگ صبور خانواده‌های معظم شهداء و ایثارگران بودند.

به گزارش خانه ملت، متن کامل سخنان حمیدرضا حاجی‌بابایی نماینده همدان، چهارمین ناطق پیش از دستور جلسه علنی امروز چهارشنبه مجلس به شرح زیر است:

آنگاه که امام راحل عظیم‌الشأن اراده فرمودند که شهید محراب حضرت آیت‌الله سیداسدالله مدنی (رضوان‌الله تعالی‌ علیه) امام جمعه همدان به تبریز عزیمت نمایند و نماز جمعه مردم ولایتمدار تبریز را اقامه نمایند، استان همدان ضمن اطاعت محض از امام راحل عظیم‌الشأن از فراق آن شهید محراب روزهای سختی را سپری می‌نمودند،انتخاب حضرت آیت‌الله العظمی نوری‌همدانی، آن مرجع عظیم‌الشأن بعنوان نماینده ولی فقیه و امام جمعه همدان، قوت قبلی برای مردم ولایتمدار همدان گردید.

دیری نپایید که بدلیل پیگیری مسایل مرجعیت و حضور مؤثر در حوزه علمیه قم، معظم‌له نیز همدان را ترک فرمودند و این بار آرامش‌بخش فضای ولایت‌مدار استان همدان کسی جز حضرت آیت‌الله سیدابوالحسن موسوی‌همدانی نبود.

او که در میان استقبال پرشور مردم استان بعنوان نماینده ولی‌ فقیه در استان و امام جمعه همدان، خطبه‌های عارفانه و عالمانه خود را در مصلی همدان و در نماز جمعه همدان آغاز نمود، سکان هدایت این استان را عملاً به عهده گرفتند.

آن عالم ربانی 17 سال مسؤولیت نمایندگی ولی فقیه در استان و مسؤولیت امام جمعه همدان را بعهده داشتند و دو دوره نماینده مردم استان همدان در مجلس خبرگان را نیز با آراء مردم بعهده گرفتند.

ویژگی بارز آیت‌الله سیدابوالحسن موسوی‌همدانی، ولایت‌مداری، تقوا و در یک کلام درد دین و درد ولایت داشتن بود. آیت‌الله موسوی‌همدانی محور اتحاد و تکیه‌گاه استوار مردم همدان بویژه سنگ صبور خانواده‌های معظم شهداء و ایثارگران بودند. هشت سال دفاع مقدس و هشت هزار شهید. استان همدان و آیت‌الله مسوی‌همدانی از واژه‌های فراموش‌ناشدنی و تفکیک‌ناپذیر مردم استان همدان هستند. لحظه‌های توسل آن فقید سعید در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل بویژه در جمع رزمندگان لشکر همیشه پیروز انصارالحسین فراموش‌ناشدنی است.

کدام شهید گرانقدری است که در استان همدان به شهادت رسیده باشد و صدای عارفانه و عالمانه آیت‌الله سیدابوالحسن موسوی‌همدانی را نشنیده باشد یا با او نجوا نکرده باشد. کدام خانواده شهید و ایثارگری است که با وجود او احساس غربت کرده باشد. او امین امام و مقام معظم رهبری بود، پدری دلسوز و مهربان برای نیروهای ارزشمدار و ولایت‌مدار بود. درنهایت او به جمع شهداء پیوست و امام و مقتدای خود، امام راحل عظیم‌الشأن را ملاقات نمود و قلبش آرام گرفت.

در طی سه سال گذشته که در بستر بیماری بودند بارها مورد عنایت مقام معظم رهبری قرار گرفتند و معظم‌له شخصاً از ایشان عیادت فرمودند و سرانجام در نهم آبان ماه 1386 دار فانی را ودا گفتند و امروز در قم پیکر پاک آن عالم جلیل‌قدر تشییع می‌گردد و فردا پنجشنبه دهم آبان ماه 1386 فردی مجاهد و فقیهی بزرگوار در شهر همدان با حضور امت وفادار و همیشه در صحنه استان همدان پیکر پاکش تشییع خواهد شد و در جوار شهدای گرانقدر استان همدان به خاک سپرده خواهد شد.

لذا با قلبی مملو از اندوه از طرف خود و مجمع نمایندگان استان همدان فقدان آن عالم وارسته و این ضایعه اسفناک را به پیشگاه مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی)، ملت شریف ایران بویژه مردم شهید پرور استان همدان، سلسله جلیله روحانیت، امام جمعه محترم همدان و نماینده ولی‌فقیه در استان، حوزه‌های علیه بویژه حوزه علمیه همدان، خانواده‌های معظم شهداء و ایثارگران و بیت شریف آن عزیز از دست رفته تسلیت عرض می‌کنم. از خداوند بزرگ برای آن عالم متقی علوّ درجات و برای همه بازماندگان اجر و صبر جمیل مسألت می‌نمایم.

همراه مجمع نمایندگان استان فردا در جمع مردم استان و دهها هزار نفر از مردمی که عاشقانه در این راهپیمایی و در این تشییع حضور پیدا می‌کنند حضور پیدا خواهیم کرد و در کنار این مصیبت بزرگ و فقدانی که به زودی در استان جبران‌ناپذیر است، به سوگ خواهیم نشست.

جا دارد از جناب آقای ابوطالب که وقت خود را به بنده عنایت فرمودند تشکر کنم.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet