ایام محرم 1398
1397/08/05 10:54:47
سرویس اقتصادی
جعفرزاده ایمن آبادی:

ضربه ای به صادرات نفت ایران وارد نشده است/ گزارش زنگنه امیدوار کننده بود

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس می گوید تحریم های آمریکا ضربه ای به صادرات نفت ایران وارد نمی کند بلکه باعث گرانی بنزین در آمریکا و در نهایت سقوط ترامپ می شود.
ضربه ای به صادرات نفت ایران وارد نشده است/ گزارش زنگنه امیدوار کننده بود عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس می گوید تحریم های آمریکا ضربه ای به صادرات نفت ایران وارد نمی کند بلکه باعث گرانی بنزین در آمریکا و در نهایت سقوط ترامپ می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201609101498644476.jpg ضربه,ای,به,صادرات,نفت,ایران,وارد,نشده,است/,گزارش,زنگنه,امیدوار,کننده,بود Icana

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به حضور وزیر نفت در جلسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، گفت: جلسه وزیر با کمیسیون بسیار عالی بود، زنگنه انصافا گزارش بسیار امیدوار کننده ای ارائه کرد.

برای صادرات نفت مشتری های جدید داریم

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس ادامه داد: اگر روند لجبازی ترامپ استمرار پیدا کند به ما خسارتی وارد نمی شود ولی ما نفتمان را گران تر می فروشیم، میزان استخراجمان کاهش پیدا می کند با وجود بدعهدی برخی کشورها اما مشتری های جدیدی پیدا کرده ایم.

بنزین در آمریکا گران می شود

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بنزین در آمریکا گران می شود، اظهار داشت: با استمرار لجبازی ترامپ در آمریکا قیمت بنزین و نفت افزایش پیدا می کند با این حال با برنامه های متولیان کشور و با هدایت های هنرمندانه مقام معظم رهبری قول می دهم تمام دنیا و مردم آمریکا از ترامپ بخواهند تحریم ها را متوقف کند.

وی افزود: بیش از آنکه تحریم ها به ما خسارت وارد کند ضربه به مردم آمریکا است چرا که به دنبال این تحریم ها بنزین گران می شود و این کالا در آمریکا از جمله کالاهای اساسی به شمار می رود که در حال حاضر روز به روز در این کشور گران تر می شود.

همچنان نفت ایران صادر می شود

این نماینده مجلس تاکید کرد: اینکه گفته می شد هیچ کس نمی تواند فروش نفت ایران را به صفر برساند واقعیت دارد چرا که در ماه اکتبر نه اینکه بخواهم بگویم صادرات نفت ما افزایش پیدا کرد اما تغییرات محسوسی نداشتیم و کماکان نفت ایران صادر می شد.

با هدایت مقام معظم رهبری و همکاری ملت می توانیم درس عبرتی به آمریکایی ها دهیم تا هیچ وقت دست به تحریم کشوری از جانب قلدری و زورگویی نزنند.

جعفرزاده در ادامه گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت بیان کرد: اخباری که در بیرون از کشور وجود دارد انصافا کذب است، ایران در صادرات نفت ارزان فروشی نمی کند و بیشتر از نرخ واقعی به فروش می رسد، ما خیلی راحت خریدار داریم و مکانیزم هایی پیدا می کنیم تا بتوانیم علیرغم ادعای ترامپ نفتمان را صادر کنیم.

افزایش درآمد نفتی ایران بلوف نیست

وی با بیان اینکه افزایش درآمد نفتی ایران بلوف نیست، گفت: تا به اینجای کار مدیریت فروش و صادرات نفت و میعانات گازی بسیار عالی بوده اند، گزارشی که زنگنه به کمیسیون داد بسیار امیدوارکننده بود به همین جهت باید این امید را به مردم تزریق کرد.

سقوط ترامپ محتمل است

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه برای14 آبان دغدغه ای وجود ندارد، اظهار داشت: آقای زنگنه گفت آمریکا هرکاری که می توانست انجام داد و کار دیگری نمانده است که برای 14 آبان بخواهند آن را عملیاتی کنند از این رو سقوط ترامپ در آمریکا اتفاق خواهد افتاد چرا که مردم ایالات متحده به گرانی حساس هستند.

ضربه ای به صادرات نفت ایران وارد نشده است

جعفرزاده با بیان اینکه مقامات فرانسوی نیز از ترامپ خواسته اند دست از تحریم بردارد، افزود: عامل گرانی نفت تحریم های مستقیم آمریکا علیه ایران است، وارد کردن فروش غیرمستقیم نفت نظام بازار جهانی اوپک را به هم زده با این حال ما نفت خود را به هر شکل ممکن که شده به دست خریدار می رسانیم البته ایران قائل به قاعده مندی است اما منتظر نمی مانیم که دیگران برای ما قاعده تعریف کنند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با تاکید بر اینکه آمریکا نتوانسته است ضربه و خسارتی به صادرات نفت ایران وارد کند، اظهار داشت: با هدایت مقام معظم رهبری و همکاری ملت می توانیم درس عبرتی به آمریکایی ها دهیم تا هیچ وقت دست به تحریم کشوری از جانب قلدری و زورگویی نزنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet