هدر موبایل
1397/08/06 07:20:00
سرویس فرهنگی
میرزاده:

انجمن اولیا و مربیان تبدیل به انجمن اولیا و مدیر مدرسه شده است

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس از تبدیل شدن وضعیت انجمن اولیا و مربیان به انجمن اولیا و مدیر مدرسه انتقاد کرد.
انجمن اولیا و مربیان تبدیل به انجمن اولیا و مدیر مدرسه شده است سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس از تبدیل شدن وضعیت انجمن اولیا و مربیان به انجمن اولیا و مدیر مدرسه انتقاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201801108743668003.jpg انجمن,اولیا,و,مربیان,تبدیل,به,انجمن,اولیا,و,مدیر,مدرسه,شده,است Icana

سید حمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  در خصوص ارتباط اولیا با مدارس، لزوم حضور پر رنگ خانواده های دانش آموزان در محیط مدرسه و رفع موانع آن گفت: خانواده ها تحت عنوان انجمن اولیا و مربیان با مدارس در ارتباط هستند ولی امروز این ارتباط تحت عنوان انجمن اولیا و مدیران مدارس است که سبب کم رنگ شدن ارتباط میان اولیا و مربیان شده است.  

کلاسی کردن حضور اولیا در مدارس؛ راهکاری نو در جهت ارتباط بیشتر اولیا با مدارس

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: پیشنهادی که در این خصوص می توان ارائه کرد، کلاسی کردن حضور اولیا و مربیان است؛ بدین معنا که اولیا دانش آموزان یک کلاس یک نماینده برای انتخاب کند تا با معلمان و مدیران مدارس ارتباط داشته باشد و حرف خانواده دانش اموزان را به معلم یا مدیر انتقال دهد  و لازم نباشد که هر خانواده خود مستقلا وارد عمل شود؛ البته برای پایه های تحصیلی این موضوع، مقداری متفاوت است.

حضور اولیا و مربیان در دوره ابتدایی باید بیشتر باشد

وی ادامه داد: ارتباط در دوره ابتدایی بدلیل اینکه هر پایه یک معلم دارد، می تواند سبب ارتباط بیشتر خانواده ها با معلمان شودو این امکان وجود دارد که حضور خانواده ها در مدارس پر رنگ تر شده و در خصوص دانش آموزان و وضعیت تحصیلی و درسی آن ها تبادل نظرات صورت گیرد و برای بهتر شدن این وضعیت از نظرات یک دیگر استفاده کنند.

انتخاب یک نماینده  از طرف اولیا در دوران متوسطه تحصیلی برای ارتباط بیشتر با مدارس

این نماینده مجلس در دوره دهم افزود: در دوره اول و دوم متوسطه بدلیل اینکه تعداد معلمان هر کلاس بیشتر می شود، همکاری میان خانواده ها و معلمان بیش از پیش احساس می شود بنابراین پیشنهاد شده است که از میان معلمان یک معلم بصورت نماینده و از میان خانواده یک نماینده انتخاب شود و این دو با یک دیگر در ارتباط بوده و انتقال دهنده نظرات باشند.

تبعیض در انتخاب انجمن اولیا و مربیان کنار رود

میرزاده گفت: آنچه مسلم است؛ حضور پر رنگ تر اولیا در مدارس و برقراری ارتباط با معلمان در خصوص بهبودی شرایط تحصیل برای دانش آموزان است؛ چراکه بطور مثال نباید تنها در انجمن اولیا خانواده پایه ششمی ها باشند و یا اینکه خانوده ای که بیشترین پول را دارد، در انجمن اولیا و مربیان حضور داشته باشد، بلکه باید نمایندگان واقعی انتخاب شوند تا مشارکت حداکثری بوجود آید.

موانع ارتباط اولیا و مربیان سریعا مرتفع شود

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در خاتمه تاکید کرد: چه بهتر است که اگر موانعی بر سر ارتباط میان اولیا و مدارس وجود دارد، سریعا مرتفع شود و آموزش و پرورش و مدارس باید تلاش کنند با برقراری ارتباط با خانواده دانش آموزان  زمینه ساز پویایی در مدارس و نقش آفرینی بیشتر اولیا در امور مدرسه باشند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet