انتخابات ریاست جمهوری
1397/08/05 15:50:54
سرویس صحن
کمالی پور در مخالفت با وزیر پیشنهادی اقتصاد:

دژپسند توانایی باز کردن گره های کور اقتصادی کشور را ندارد

نماینده مردم جیرفت در مجلس گفت: دژپسند نمی تواند گره های کور اقتصاد کشور را باز کند.
دژپسند توانایی باز کردن گره های کور اقتصادی کشور را ندارد نماینده مردم جیرفت در مجلس گفت: دژپسند نمی تواند گره های کور اقتصاد کشور را باز کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201611101767734798.jpg دژپسند,توانایی,باز,کردن,گره,های,کور,اقتصادی,کشور,را,ندارد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، یحیی کمالی پور در نشست علنی امروز (شنبه، 5 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در مخالفت با وزیر پیشنهادی اقتصاد، گفت: همه ما می دانیم گذشته چراغ راه آینده است بنابراین باید عملکرد آقای دژپسند را در سازمان برنامه و بودجه ملاک قرار بدهیم و برای آینده تصمیم بگیریم.

نماینده مردم جیرفت در مجلس افزود: آقای دژپسند دارای دکتری اقتصاد بین الملل است و از سال 84 در سازمان برنامه و بودجه فعالیت دارد اما باید توجه کرد که سازمان برنامه و بودجه یک پای اقتصاد کشور محسوب می شود، نکته این است کدام برنامه؟ و کدام بودجه در جای مناسب صرف شده است. مگر نه این است که باید براساس نظر متخصصان بودجه تدوین شود، آیا این کار انجام شده است.

دژپسند به جای 50 صفحه برنامه 5 صفحه برنامه ای عملیاتی ارائه می کرد

کمالی پور افزود: تفریغ بودجه نشان می دهد به جای استقراض و آوردن متمم بودجه از بانک پول دریافت شده و این مسئله به افزایش پایه پولی منجر شده حتی درآمدهای حاصل از فروش ارز بدون اجازه صرف کسری بودجه شده و این افزایش پولی را در پی داشته است.

وی ادامه داد: در بودجه سال 96 کشور، 10 میلیارد تومان برای مرکز تحقیقات و پژوهش اختصاص داده شده، بنابراین باید شفاف سازی شود که این پول صرف چه شده؟ مگر نه اینکه باید توضیحات کارها در زندگی مردم مشروح باشد.

کمالی پور گفت: این همه نوسان و گرفتاری و مشکلات اقتصادی وجود دارد مگرنه اینکه آقای دژپسند در این سال ها مسئولیت برعهده داشته؟ کاش به جای 50 صفحه برنامه آقای دژپسند 5 صفحه برنامه ای که قابل عملیاتی شدن بود ارائه می کرد چرا که دو صد گفته چون نیم کردار نیست.

بخشی از وضعیت فعلی اقتصاد ایران ناشی از عملکرد دژپسند و همکاران وی است

وی ادامه داد: بحث بیمه ها و بانک ها در برنامه های آقای دژپسند بیان شده اما برنامه عملی و علمی برای اصلاحات نیست و من اطمینان دارم نباید کاری کنیم که احتمالا بعد از 2 ماه استیضاح انجام شود، امروز به عنوان یک نیروی مستقل اعلام می کنم دژپسند نمی تواند گره های کور اقتصاد کشور را باز کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: بیایید طرحی نو در اندازیم که فردا حسرت نخوریم چرا که حداقل بخشی از وضعیت فعلی اقتصاد ایران ناشی از عملکرد دژپسند و همکاران وی است و باید تعامل ایشان را با نمایندگان در نظر گرفت. امیدوارم به نحوی تصمیم گیری شود که آرامش به اقتصاد کشور بازگردد و براساس خواسته های مردم عمل شود./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet