خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/08/06 15:21:10
سرویس اجتماعی
ساعی عنوان کرد:

اجرای اصل 44 قانون اساسی راه برون‌رفت از مشکلات اجتماعی/تعاون در اقتصاد مغفول مانده است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان اینکه حوزه تعاون در اقتصاد کشور مغفول مانده است اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی را راه برون‌رفت از مشکلات اجتماعی کنونی کشور دانست.
اجرای اصل 44 قانون اساسی راه برون‌رفت از مشکلات اجتماعی/تعاون در اقتصاد مغفول مانده است عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان اینکه حوزه تعاون در اقتصاد کشور مغفول مانده است اجرای اصل 44 قانون اساسی را راه برون‌رفت از مشکلات اجتماعی کنونی کشور دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201810104623456886.jpg اجرای,اصل,44,قانون,اساسی,راه,برون‌رفت,از,مشکلات,اجتماعی/تعاون,در,اقتصاد,مغفول,مانده,است Icana

زهرا ساعی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به رویکردی که وزیر جدید تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید در جهت رفع مشکلات اجتماعی و حمایت از اقشار آسیب‌پذیر جامعه در پیش بگیرد، گفت: وزارت تعاون هم رویکرد اجتماعی و هم اقتصادی دارد و بخش مهمی از فعالیت‌های این وزارتخانه به موضوع حمایت از اقشار آسیب‌پذیر و رفع آسیب‌های اجتماعی برمی‌گردد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه کمیسیون متبوعش جلسات تخصصی را با وزیر تعاون جدید برگزار خواهد کرد، ادامه داد: وزیر تعاون باید متناسب با شرایط اقتصادی کنونی کشور بسته‌های حمایتی را برای ارائه خدمات ویژه درجهت تامین معیشت اقشار آسیب‌پذیر کشور تدوین کرده و در آنها بهبود وضعیت کارمندان، کارگران و  بازنشستگان نیز لحاظ کند.

 

شریعتمداری باید در حوزه سرمایه‌گذاری و مدیریت صندوق‌های بازنشستگی ورود کند

عضو فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: رفع بحران اقتصادی صندوق‌های بازنشستگی از دیگر اقداماتی است که باید در دستورکار وزیر تعاون جدید قرار بگیرد و با درایت کامل در حوزه سرمایه‌گذاری و مدیریت این صندوق‌ها ورود پیدا کند تا مشکلات این بخش به نحوی رفع شود که سوددهی داشته باشند و اهداف اولیه تشکیل این صندوق‌ها پررنگتر شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآورشد: بخش تعاون در اقتصاد کشور مغفول مانده است و این در حالی است که باید 25 درصد اقتصاد را تشکیل دهد که در حرف آسان است، اما در عمل باید اصل 44 قانون اساسی مبنی بر خصوصی‌سازی را برای تحقق آن عملیاتی کنیم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: امیدواریم که وزیر تعاون جدید با رویکردی که اتخاذ کرده و معاونان و مشاورانی که انتخاب می‌کند بتواند به خوبی این وزارتخانه بزرگ را اداره کند، از سوی دیگر ازطریق هم‌اندیشی با مجلس و دولت اداره امور در حوزه اجتماعی را به مسیر درستی هدایت کند./

 

 

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet