انتخابات ریاست جمهوری
1397/08/06 13:55:24
سرویس اقتصادی
گندمکاران منتظر اعلام قیمت:

افزایش 20 درصدی قیمت گندم مانع قاچاق می شود

عضو هیات رییسه کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، گفت: تعلل شورای اقتصاد در اعلام نرخ خرید تضمینی گندم کشاورزان را با مشکل مواجه می کند.
افزایش 20 درصدی قیمت گندم مانع قاچاق می شود عضو هیات رییسه کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، گفت: تعلل شورای اقتصاد در اعلام نرخ خرید تضمینی گندم کشاورزان را با مشکل مواجه می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201801101589720907.jpg افزایش,20,درصدی,قیمت,گندم,مانع,قاچاق,می,شود Icana

علی اکبری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه  ملت، در پاسخ به این پرسش که نرخ جدید خرید امسال باید چند درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته باشد، گفت: به اعتقاد من امسال باید حدود 20 درصد افزایش قیمت نسبت به سال قبل داشته باشیم.

احتمال افزایش قاچاق

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، احتمال افزایش قاچاق گندم را با تاخیر در اعلام نرخ خرید تضمینی از سوی شورای اقتصاد مردود ندانست و بیان کرد: در شرایط جدید نرخ ارز، قاچاق اقتصادی شده و قدرت رقابت در بازارهای جهانی را معنادار کرده است.

اگر شورای اقتصاد بتواند 20 درصد قیمت ها را افزایش دهد، قاچاق معنادار نخواهد بود

افزایش حساسیت ها بعد از نوسان نرخ ارز

عضو هیات رییسه کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: تا پیش از این، خرید پایه حدود 1000 تومان بود؛ اما بعد از نوسان نرخ ارز، حساسیت هایی ایجاد شد و بستر مناسبی برای دلالی و قاچاق فراهم شد؛ اما اگر شورای اقتصاد بتواند 20 درصد قیمت ها را افزایش دهد، قاچاق معنادار نخواهد بود. این در حالی است که تعلل شورای اقتصاد در اعلام نرخ خرید تضمینی گندم کشاورزان را با مشکل مواجه می کند.

گفتنی است نرخ خرید تضمینی گندم همه‌ساله با پیشنهاد وزارت جهاد کشاورزی و تصویب شورای اقتصاد تعیین می‌شود. طی چند سال گذشته، قیمت پیشنهادیِ این وزارتخانه مورد پذیرش شورای اقتصاد قرار نگرفته و این شورا در اعلام نرخ خرید تضمینی گندم، تاخیر کرده است./

بیشتر بخوانید:

ضرر اعلام نشدن قیمت تضمینی گندم/ شورای اقتصاد باید تا شهریور اعلام می‌کرد

دولت به تکالیف خود در خرید تضمینی محصولات کشاورزی عمل نکرده است/مطالبات کشاورزان به روز پرداخت شود

ضرورت تفکیک وجه گندم از یارانه نان/ پیگیر رفع مشکلات گندمکاران هستم

افت یک میلیون تنی برداشت گندم در کشور

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet