خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1386/08/09 13:22:00
سرویس کمیسیون ها
نطق پیش از دستور

فتحی‌پور خواستار رفع مشکلات شهری و اقتصادی کدیور و هوراند شد

نماینده کدیور و هوراند پس از گزامی داشت روز ۱۳ آبان، به مطالبات و مشکلات مردم حوزه انتخابیه اش اشاره کرده و خواستار رفع آنها توسط مسئولین شد.

به گزارش خانه ملت، متن کامل سخنان ارسلان فتحی‌پور نماینده کدیور و هوراند، سومین ناطق پیش از دستور جلسه علنی امروز چهارشنبه مجلس به شرح زیر است:

با عنایت به اینکه در آستانه 13 آبان سالروز تبعید امام راحل به ترکیه، روز دانش‌آموز و سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان مسلمان پیرو خط امام که روز ملی مبارزه با استکبار جهانی نام گرفته قرار داریم بار دیگر به روح بلند امام راحل که دهها سال برای برپایی حکومت جمهوری اسلامی و رهایی ایران از زنجیر اسارت استکبار مبارزه کردند و رنجها و تبعیدها را تحمل نمودند درود می‌فرستیم و امیدواریم جامعه دانشجویی و تشکلهای دانشجویی و فرزندان بیدار ملت که همواره در صحنه مبارزه با آمریکا هستند، با نشاط و انگیزه افزون‌تر مسیر مبارزه با آمریکا را که دستش به خون ملت ایران و مسلمانان جهان آغشته است ادامه دهند.

لازم است مطالبات و مشکلات مردم شریف حوزه انتخابیه‌ ام را بشرح زیر جهت اقدامات لازم بیان نمایم:

1 ـ تعداد زیادی از روستاهای شهرستان کلیبر و بخش هوراند راه ارتباطی مناسبی ندارند و اهالی آنها مجبورند با ماشین‌های کمک‌دار و شاسی‌بلند تردد نمایند که با مشکل کمبود بنزین روبرو هستند. اتخاذ تصمیم و راه‌حل مناسب، خروج از وضعیت مزبور مورد انتظار است.

2 ـ یکی از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی درصدد احداث کارخانه سیمان در بخش خودآفرین است که با مخالفت محیط زیست مواجه شده. انتظار می‌رود ریاست محترم سازمان محیط زیست تدبیر لازم را ارائه نماید که در اشتغالزایی جوانان منطقه بسیار مؤثر است.

3 ـ نیاز شدید شهر کلیبر به ایجاد بانک مسکن و شهر هوراند به بانک ملی  از جمله مشکلاتی است که اقدام دستگاه اجرایی مرتبط را می طلبد.

4 ـ اهالی شهر از نبود دادگاه مستقل، متحمل هزینه‌های فراوان می‌شوند، امید است مسؤولین محترم قضایی اقدام عاجل بعمل آورند.

5 ـ از وزارت آموزش و پرورش تقاضا می‌شود نسبت به ارتقاء نمایندگی به اداره آموزش و پرورش مستقل اقدام نمایند.

6 ـ بخشهای هوراند خودآفرین در حوزه انتخابیه‌ام استعداد لازم برای شهرستان شدن را دارند، با توجه به مرزی بودن این منطقه، از وزارت محترم کشور انتظار دارم اقدام عملی را معمول داشته و مردم غیرتمند این بخشها را خوشحال نمایند.

7 ـ تشکر و قدردانی خود را از عملکرد وزارت راه و ترابری در احداث و بهسازی و آسفالت راههای روستایی و از وزارت نیرو در احداث سدهای مخزنی و تنظیمی و نیز آبرسانی به روستاهای حوزه انتخابیه‌ام را اعلام می‌دارم.

8 ـ تسریع در اجرایی نمودن راه‌آهن جلفا ـ اصلاندوز که در لایحه بودجه سال 86 پیش‌بینی شده است مورد تقاضاست.

9 ـ قشر آسیب‌پذیر حوزه انتخابیه‌ام همانند سایر اقشار آسیب‌پذیر کشور از گرانیها و تورم موجود در رنج و عذاب بسر می‌برند و از دولت و مجلس انتظار می‌رود با حمایت بیشتر از قشر آسیب‌پذیر جامعه، با مهار تورم، گره از مشکلات مردم باز نمایند.

10 ـ ایجاد زیرساختهای توسعه گردشگری کلیبر که در سفر استانی ریاست محترم هم مورد تأکید قرار گرفته،انتظار می‌رود دولت و مجلس در جهت اجرایی نمودن آن تلاش مضاعف داشته باشند.

11 ـ از وزارت محترم کشور درخواست دارم نسبت به ارتقاء روستاهای مولان، لاریجان، قره‌باشی و نجف‌تراکمه از منطقه شهرستان کلیبر و مجیدآباد و آبراج از منطقه هوراند به شهر اقدام لازم را به عمل آورد.

12 ـ اجرای دقیق لایحه بودجه مربوط به تأمین مسکن زنان سرپرست خانوار در حوزه انتخابیه‌ام مورد تقاضاست.

13 ـ با توجه به سردسیر بودن حوزه انتخابیه‌ام، از وزارت نفت تقاضا دارم دستور فرمایند نسبت به لغو بخشنامه‌ای که درخصوص عدم پذیرش اشتراک گاز صادر نموده‌اند اقدام یا این منطقه را از بخشنامه صادره مستثنی نمایند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet