شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1397/08/06 15:01:20
سرویس اجتماعی
رضایی:

شریعتمداری با فعالیت در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی محک می‌خورد/مجلس روند فعالیت وی را پیوسته رصد می‌کند

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی، فعالیت در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را فرصتی برای محک زدن شریعتمداری دانست و تاکید کرد که مجلس از بُعد نظارتی پیوسته عملکرد وی را رصد خواهد کرد.
شریعتمداری با فعالیت در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی محک می‌خورد/مجلس روند فعالیت وی را پیوسته رصد می‌کند عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی، فعالیت در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را فرصتی برای محک زدن شریعتمداری دانست و تاکید کرد که مجلس از بُعد نظارتی پیوسته عملکرد وی را رصد خواهد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606102883295346.jpg شریعتمداری,با,فعالیت,در,وزارت,تعاون،,کار,و,رفاه,اجتماعی,محک,می‌خورد/مجلس,روند,فعالیت,وی,را,پیوسته,رصد,می‌کند Icana

مسعود رضایی درگفت‌وگو باخبرنگار خبرگزاری خانه  ملت ، با اشاره به روندی که شریعتمداری باید برای اداره وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پیش بگیرد، گفت: وزارتخانه گسترده تعاون با اقشار مختلف کشور ارتباط دارد، کما اینکه حدود 43 میلیون نفر از جمعیت کشور از زمان استخدام تا بازنشستگی و برای بهره مندی از خدمات بیمه با آن ارتباط دارند.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: نظارت بر صندوق های بیمه ای و حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه به ویژه افراد تحت پوشش بهزیستی از جمله اختیارات وزارت تعاون است، همچنین رسیدگی به وضعیت کارگران از دیگر وظایف این وزارتخانه است و چنانچه این موضوع مورد بی توجهی قرار گیرد میتواند به یک چالش سیاسی تبدیل شود.

وی در بیان توجه به حوزه های تحت پوشش وزارت تعاون که باید در اولویت دستورکار وزیرجدید تعاون قرار بگیرد، اظهار کرد: تعاون از دیگر بخش های تحت پوشش وزارت تعاون است که در 40 سال گذشته با مشکلات متعددی در قالب تعاونی مسکن و تعاونی های صنفی روبرو بوده اند، همچنین شرکت های شستا و سازمان تامین اجتماعی و حدود 300 تولیدی اعم از پالایشگاه، شرکت، کارخانه و هلدینگ هایی که وجود دارد از بُعد سرمایه گذاری و تولید در تصدی گری حاکمیتی قرار دارد و این موارد از جمله معضلاتی است که وزارت تعاون با آنها مواجه است.

رضایی تصریح کرد: پاسخ های شریعتمداری بیانگر اشرافش در قالب تئوری بر بخش های تحت پوشش وزارت تعاون است که باعث رای آوری وی شد، همچنین وزیر جدید تعاون با مشکلات حوزه اجتماعی آشنایی کامل دارد و قطعا با روحیه ای که دارد این موضوعات را پیگیری خواهد کرد.

وی افزود: البته اگر شریعتمداری در اجرای برنامه هایش موفق نشود، قطعا مجلس از ابزارهای نظارتی خود اعم از سوال و استیضاح در جهت پیگیری روند اداره این وزارتخانه استفاده خواهد کرد.

 

شریعتمداری در حوزه صنعت درخششی نداشت

رضایی در رابطه با اینکه برخی معتقدند بخش صنعت و تعاون به هم پیوند خورده است، بیان کرد: چهره شریعتمداری در حوزه صنعت خدشه دار شده است، چرا که وی در این حوزه درخشش نداشته  و فعالیت در سمت وزیر صنعت بخش فُرودین کارنامه وی را در برمی گیرد به این دلیل که مشکلاتی در حوزه کارگری و ثبت سفارش خودروها ایجاد شده بود که وی تاکید کرده که افشاکننده این تخلفات بوده است.

 

برگزاری اولین نشست رسمی وزیر تعاون در کمیسیون اجتماعی

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآورشد: شریعتمداری می تواند بر حوزه درآمدزایی به ویژه در حوزه تامین اجتماعی نظارت داشته باشد که این مورد در روند مدیریتی وی آشکار می شود، چرا که برخی در بیان مسلط به ارائه تئوری برنامه هایشان هستند، اما در عمل با مشکل مواجه می شوند، بنابراین فعالیت در این وزارتخانه می توان محکی برای شریعتمداری باشد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: ما در اولین هفته فعالیت شریعتمداری در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از وی برای حضور در نشست کمیسیون اجتماعی به منظور بررسی تخصصی برنامه هایش دعوت به عمل خواهیم آورد./

 

 

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet