هدر موبایل
1397/08/11 07:28:00
سرویس فرهنگی
میرزاده:

افزایش سواد رسانه‌ای بیش از تصویب قانون نیاز به فرهنگسازی دارد/اولویت در آموزش‌دهی معلمان

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است از آنجا که معلمان نباید در میزان تسلط به فضای مجازی مقابل دانش‌آموزان کم بیاورند باید در اولویت آموزش‌ سواد رسانه‌ای قرار بگیرند.
افزایش سواد رسانه‌ای بیش از تصویب قانون نیاز به فرهنگسازی دارد/اولویت در آموزش‌دهی معلمان سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است از آنجا که معلمان نباید در میزان تسلط به فضای مجازی مقابل دانش‌آموزان کم بیاورند باید در اولویت آموزش‌ سواد رسانه‌ای قرار بگیرند. https://cdn.icana.ir/d/019/201605105800437088.jpg افزایش,سواد,رسانه‌ای,بیش,از,تصویب,قانون,نیاز,به,فرهنگسازی,دارد/اولویت,در,آموزش‌دهی,معلمان Icana

سیدحمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به ضرورت آموزش سوادرسانه‌ای و مهارت‌های مرتبط با آن به دانش‌آموزان، فرهنگیان، کارمندان دولت و کارکنان صنوف مختلف، گفت: به نظر می‌رسد آگاهی‌رسانی و افزایش سواد رسانه‌ای در کشور بیش از تصویب قانون نیاز به حمیت و خواست دستگاه‌ها و فرهنگسازی دارد، ضمن آنکه یکی از رسالت‌های آموزش و پرورش به روز کردن نظام آموزشی است لذا برای آن تشکیلات اداری دارد بنابراین باید معلمان و دانش‌آموزان را در این آموزش توامان در نظر بگیرند اما اولویت با معلمان باشد.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بخشی از وظایف دفتر پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی آموزش و پرورش این است که تکنولوژی‌های جدید و علوم روز را در سیستم آموزشی وارد کند البته لازم نیست همه آن‌ها وارد کتب درسی شوند بلکه برخی از این علوم را می‌تواند به صورت شفاهی آموزش داد.

معلمان نباید در میزان تسلط به فضای مجازی مقابل دانش‌آموزان کم بیاورند

وی با تاکید بر اینکه در تغییر کتب درسی باید مسائل مهمی همچون سواد رسانه‌ای در نظر گرفته شود، اضافه کرد: علوم روز باید هرچند سال یک بار و حتی سالانه به کتب درسی اضافه شوند و در کنار آن معلمان نیز آموزش‌های لازم را در رابطه با چگونگی آموزش این علوم مانند نحوه استفاده از فضای مجازی ببیند تا بتوانند کاملا مسلط آنها را آموزش‌ دهند چراکه دانش‌آموزان تسلط عجیبی به این فضا دارند بنابراین معلمان به اصلاح نباید در مقابل‌شان کم بیاورند.

آموزش سواد رسانه‌ای توانایی دانش‌آموزان را در دستیابی، تحلیل، ارزیابی و تولید پیام‌های رسانه‌ای افزایش می‌دهد، همچنین مهارت‌های تفکری و دیدگاه‌های انتقادی را برای آنان به ارمغان می‌آورد.

آموزش و پرورش توانایی به روز کردن آموزش‌ها را به صورت مکتوب و شفاهی دارد

میرزاده با بیان اینکه آموزش و پرورش توانایی به روز کردن آموزش‌ها را به صورت مکتوب و شفاهی دارد، اظهارکرد: آموزش و پرورش می‌تواند از دولت و مجلس درخواست افزایش اعتبار در بودجه سالانه برای تحقق این مهم داشته باشد.

آموزش سواد رسانه‌ای توانایی دانش‌آموزان را در تحلیل، ارزیابی و تولید پیام‌های رسانه‌ای افزایش می‌دهد

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است آموزش سواد رسانه‌ای توانایی دانش‌آموزان را در دستیابی، تحلیل، ارزیابی و تولید پیام‌های رسانه‌ای افزایش می‌دهد، همچنین مهارت‌های تفکری و دیدگاه‌های انتقادی را برای آنان به ارمغان می‌آورد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet