هدر موبایل
1388/06/24 17:37:00
سرویس سیاسی
شهریاری در تشریح اولویت‌های کاری وزارت اطلاعات:

حذف دستگاه‌های اطلاعاتی موازی ضروری است

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از حذف دستگاه‌های اطلاعاتی موازی به عنوان یکی از اولویت‌های کاری وزارت اطلاعات یاد کرد.

"محمدمهدی شهریاری" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، اظهار داشت: ایجاد فضای با ثبات سیاسی و اقتصادی در کشور برای فراهم کردن زمینه‌های رشد و توسعه کشور از مهمترین وظایف وزارت اطلاعات است که اگر این مهم به درستی انجام شود بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

نماینده مردم بجنورد، جاجرم، گرمه، مانه و سملقان خاطرنشان کرد: متاسفانه در بعضی موارد شاهد بودیم به جای پرداختن به مسایل اصلی کشور و حرکت در جهت ایجاد امنیت و آرامش در جامعه، مباحث جزیی و حاشیه‌ای دنبال می‌شد.

وی با تاکید بر اهمیت حوزه ضد جاسوسی وزارت اطلاعات گفت: تقویت این بخش با بکارگیری نیروهای مورد اطمینان از جمله اولویت‌های وزارت اطلاعات است.

شهریاری یادآور شد: بحث مردمی کردن امنیت و اطلاعات که توسط وزیر اطلاعات به عنوان یکی از برنامه‌‌های ایشان مطرح شد در صورتی عملی است که مردم اعتماد کامل به مسئولان داشته باشند لذا حرکت در جهت اعتمادسازی از اهمیت قابل توجهی برخوردار است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی حذف دستگاه‌های اطلاعاتی موازی را از دیگر اولویت‌های وزارت اطلاعات دانست و افزود: فعالیت اینگونه دستگاه‌ها معمولا به تداخل مامویت‌ها می‌انجامد و مشکلات خاص خود را ایجاد می‌کند.

وی مبارزه با مفسدان اقتصادی را یکی از وظایف وزارت اطلاعات عنوان کرد و گفت: این وظیفه وزارت اطلاعات است که لیست عواملی که به صورت گسترده از رانت‌ها استفاده کرده و به ثروت‌ها هنگفت رسیده‌اند را تکمیل کرده و به دستگاه قضایی ارائه کند.

شهریاری افزود: قطعا پیگیری‌های وزارت اطلاعات در این خصوص باعث تقویت اعتماد مردم به نظام خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet