خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1388/06/24 18:03:00
سرویس اقتصادی
دولت باید با مجوز مجلس قرارداد می بست

حسینی: تخلف دولت در انعقاد قرارداد با ونزوئلا

**عضو هیات رییسه کمیسیون انرژی اظهار داشت: در مورد تفاهم نامه میان ایران و ونزوئلا در خصوص واردات بنزین جزئیاتی در اختیار مجلس قرار نگرفته است.

موید حسینی صدر در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در ارتباط با واردات بنزین از ونزوئلا تصریح کرد: طبق قانون هر نوع توافق در زمینه نفت یا بنزین چه به صورت کالا به کالا یا نقدی باید با مجوز مجلس باشد و مجلس باید از جزئیات توافق‌نامه‌ها با خبر باشد.

حسینی صدر در ادامه با بیان این که واردات بنزین با قانون بودجه مغایرت ندارد اظهار داشت:مهم قیمت توزیع این فرآورده است که باید قیمت تمام شده باشد.

نماینده مردم خوی گفت: در واقع قیمتی که برای خرید بنزین از ونزوئلا پرداخت می‌شود باید با هزینه‌های عوارض هزینه‌های توزیع و حمل و نقل حساب شود و به همان قیمت توزیع شود.

وی در ارتباط با تحریم بنزین و واردات بنزین اظهار داشت: در صورتی‌ که می‌توانستیم تحریم را از طریق دیپلماتیک به تعویق بیاندازیم تا بتوانیم از پالایشگاه‌ خلیج فارس بهره‌برداری کنیم، آثار آن کمتر بود و نیازی به واردات بنزین نخواهیم داشت.

عضو هیات رییسه کمیسیون انرژی اظهار داشت: در مورد تفاهم نامه میان ایران و ونزوئلا در خصوص واردات بنزین دولت جزئیاتی را در اختیار مجلس و کمیسیون انرژی قرار نداده است و باید منتظر ماند تا جزئیات قیمت آن به مجلس ارائه شود سپس در مورد آن تصمیم‌گیری نماییم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet