هدر اصلی
1397/08/10 13:08:06
سرویس دیگر رسانه‌ها_
واکنش رییس کمیسیون امنیت ملی به موضوع احضار سفیر دانمارک از تهران

دانمارک پاسخگوی سرویس دهی به سرکرده های گروه های تروریستی از جمله الاحوازیه باشد

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: دانمارک باید در وهله اول در قبال حضور فعال سرکرده‌های گروه‌های تروریستی در کشورش پاسخگو باشد.
دانمارک پاسخگوی سرویس دهی به سرکرده های گروه های تروریستی از جمله الاحوازیه باشد رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: دانمارک باید در وهله اول در قبال حضور فعال سرکرده‌های گروه‌های تروریستی در کشورش پاسخگو باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201810105344620106.jpg دانمارک,پاسخگوی,سرویس,دهی,به,سرکرده,های,گروه,های,تروریستی,از,جمله,الاحوازیه,باشد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،حشمت‌الله فلاحت پیشه در واکنش به ادعای برخی از مقامات دانمارکی در خصوص عملیات نافرجام علیه یکی از مخالفان ایرانی در این کشور و انتصاب آن به جمهوری اسلامی ایران اظهارکرد: سرکرده برخی از گروه‌های تروریستی در برخی از کشورهای اروپایی فعال و ساکن هستند و از امتیازات مختلفی بهره می‌گیرند؛ حتی در فضای مجازی مسئولیت اقدامات تروریستی را به عهده می گیرند. نمونه آن اقدام اخیر وحشیانه یکی از گروه‌های تروریستی در اهواز است.

بیشتر بخوانید:

وی توضیح داد: در چنین مواردی طبق کنوانسیون‌های بین‌المللی کشور میزبان باید افراد را مشمول مجازات‌های ملی کشور محل اقدام تروریستی و بین‌المللی قرار دهد. کشوری همچون دانمارک در این باره سهل‌انگاری و کوتاهی کرده است. معتقدم اقدام دانمارکی‌ها کذب و فرار رو به جلو است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: دانمارک باید در وهله اول در قبال حضور فعال سرکرده‌های گروه‌های تروریستی در کشورش پاسخگو باشد. البته آن‌ها باید در شرایط کنونی نیز موضع شفافی نسبت به مقابله اروپا با یک جانبه‌گرایی آمریکا داشته باشد ولی به جای پاسخگویی با طرح ادعایی فرار رو به جلو را در دستور کارشان قرار دادند.

فلاحت‌پیشه همچنین اظهارکرد: دانمارک با این اقدام در آستانه دور آخر تحریم‌های آمریکا علیه ایران چراغ سبزی به آمریکا نشان داده است.

به گزارش ایسنا وی همچنین گفت: از طرف دیگر با وجودی که مناسبات با اتحادیه اروپا مهم است،‌ ولی نباید مولفه‌های امنیتی کشور فدای ملاحظات دیپلماتیک شود. وزارت خارجه باید برخورد جدی‌تر با کشورهایی همچون دانمارک می‌کرد که ارتباط سرکرده‌های گروه‌های تروریستی ساکن در این کشور با ترورها در ایران کاملا مشهود است. این کار صورت نگرفت و شرایط به صورتی پیش رفت که دانمارکی‌ها به جای پاسخگویی دست برتر را در موضوعی به خودشان اختصاص دهند که مقصر اصلی هستند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet