شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1397/08/10 14:57:33
سرویس دیگر رسانه‌ها_
فرمند تصریح کرد:

چگونه با بورس نفت تحریم های نفتی را دور بزنیم + ویدئو

عضوکمیسیون انرژی مجلس گفت:در گذشته به دلیل عدم ورود بخش خصوصی به فروش نفت، بخشی از نفت کشور به بازار سیاه وارد می شد اما با ایجاد بورس نفت، دیگر نیازی به ورود نفت به بازار سیاه و دلالی ها نیست.
چگونه با بورس نفت تحریم های نفتی را دور بزنیم + ویدئو عضوکمیسیون انرژی مجلس گفت:در گذشته به دلیل عدم ورود بخش خصوصی به فروش نفت، بخشی از نفت کشور به بازار سیاه وارد می شد اما با ایجاد بورس نفت، دیگر نیازی به ورود نفت به بازار سیاه و دلالی ها نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201808101658399033.jpg چگونه,با,بورس,نفت,تحریم,های,نفتی,را,دور,بزنیم,+,ویدئو Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، فردین فرمند  با بیان اینکه عرضه نفت در بورس بهترین فرصت برای ورود بخش خصوصی به عرصه نفت است، اظهار داشت: ورود بخش خصوصی به عرصه فروش نفت در شرایط تحریم ها اقدام خوبی است که می تواند تحریم های آمریکا علیه ایران را بی اثر کند.

بیشتر بخوانید:

وی تصریح کرد: فروش نفت توسط بخش خصوصی به پالایشگاه ها و پتروشیمی های خارجی فرصت خوبی است که دست دلال ها و واسطه گرها  از تجارت نفت ایران کوتاه می شود.

فردین فرمند در نطق میان دستور

 

عضو کمیسیون انرژی این اقدام را کاملاً مطابق با سیاست های اصل ۴۴ قانون اساسی دانست و گفت: در گذشته به دلیل عدم ورود بخش خصوصی به فروش نفت، بخشی از نفت کشور به بازار سیاه وارد می شد اما با ایجاد بورس نفت، دیگر نیازی به ورود نفت به بازار سیاه و دلالی ها نیست.

فرمند اظهارداشت: پیش از این در شرایط تحریم دولت ناچار بود اقدام به اجاره کشتی و بیمه نامه برای صادرات نفت کند اما با فروش نفت به بخش خصوصی، افراد برای تامین منافعشان از بهترین راه ها نفت را به مقصد می رسانند.

به گزارش مهر وی با تاکید بر اینکه بورس نفت باید در دسترس شرکت های خارجی نیز قرار داشته باشد، گفت: دولت باید مکانیزم دقیق برای دور زدن تحریم های بانکی و فروش نفت به شرکت های خارجی و بازگرداندن ارز حاصل از فروش نفت به کشور طراحی کند.

فرمند اظهارداشت: پیش از این نیز این طرح آزمایش شده بود اما موفق نبود. دولت باید با استفاده از تجربیات گذشته در راستای تقویت بورس نفت اقدام کند. شکستن انحصار دولت در فروش نفت موجب رقابت و پیشرفت این بازار خواهد شد.

خبرگزاری خانه ملت پیشنهاد می کند ویدئو زیر درباره بورس نفت را ببینید:

دانلود

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet