خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/08/11 12:05:00
سرویس فرهنگی
کرد:

بی‌توجهی به مشکلات اجتماعی پایتخت به تمام کشور آسیب می‌رساند/دولت نسبت به حوزه شهری بی‌مهری می‌کند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان اینکه بی‌توجهی به مشکلات اجتماعی پایتخت به تمام کشور آسیب می‌رساند از نحوه پرداخت بدهی دولت به شهرداری‌ها انتقاد کرد.
بی‌توجهی به مشکلات اجتماعی پایتخت به تمام کشور آسیب می‌رساند/دولت نسبت به حوزه شهری بی‌مهری می‌کند عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان اینکه بی‌توجهی به مشکلات اجتماعی پایتخت به تمام کشور آسیب می‌رساند از نحوه پرداخت بدهی دولت به شهرداری‌ها انتقاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201703106110978837.jpg بی‌توجهی,به,مشکلات,اجتماعی,پایتخت,به,تمام,کشور,آسیب,می‌رساند/دولت,نسبت,به,حوزه,شهری,بی‌مهری,می‌کند Icana

علی کرد در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به انتشار خبری از سوی رئیس شورای شهر تهران مبنی‌براینکه دولت مبلغ 200 میلیارد تومان به شهرداری بدهکار است، گفت:  دولت مشابه این میزان بدهی را به تمام شهرداری‌های کشور دارد، و این در حالی است که هم سازمان برنامه و بودجه و هم وزارت کشور که کمیته برنامه‌ریزی در حوزه تخصیص اعتبارات را برای استانداری‌ها، فرمانداری‌ها و دهیاری‌ها ایجاد کرده است باید توجه ویژه‌ای به حوزه اجتماعی کشور داشته باشند.

 

دولت به تمام بخش‌های حوزه شهری به نوعی بدهکار است

نماینده مردم خاش و نصرت آباد و میرجاوه و کورین در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: دولت به تمام بخش‌های حوزه شهری به نوعی بدهکار است، بنابراین می‌توان گفت که نسبت به شهرداری‌ها بی‌مهری میکند، و این در حالی است که هر چقدر دولت در تخصیص اعتبارات به حوزه اجتماعی سخت بگیرد، معضلات اجتماعی گریبان تعداد بیشتری از شهرهای کشور را خواهد گرفت و تبدیل به یک بحران جدی خواهد شد.

 

شهرداری‌ها نقش اثرگذاری در رفع آسیب‌های اجتماعی دارند

این نماینده مردم در مجلس دهم، تاکید کرد: هم‌اکنون حوزه اجتماعی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، ضمن اینکه شهرداری‌ها می‌توانند نقش اثرگذاری در جهت رفع انواع آسیب‌های اجتماعی اعم از اعتیاد، کودکان کار، تکدی‌گری، کارتن‌خوابی و ... داشته باشند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، یادآورشد: دولت باید تا قبل از  اینکه کم‌کاری‌های صورت گرفته در جهت تخصیص اعتبارات لازم به حوزه اجتماعی مدیریت شهری با گسترش آسیب‌های اجتماعی به یک بحران جدی تبدیل شود، برای رفع مشکلات این بخش تدبیری بیندیشد ./

 

 

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet