هدر اصلی
1397/08/11 12:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رحیمی با انتقاد از رویکرد دوگانه دانمارک در مبارزه با تروریسم :

تروریسم در اهواز و کپنهاگ به یک اندازه محکوم است

عضو هیات رییسه مجلس گفت :رویکرد دانمارک در مبارزه با تروریسم دوگانه است و باید اقدام تروریستی در اهواز و کپنهاگ به طور یکسان محکوم شود.
تروریسم در اهواز و کپنهاگ به یک اندازه محکوم است عضو هیات رییسه مجلس گفت :رویکرد دانمارک در مبارزه با تروریسم دوگانه است و باید اقدام تروریستی در اهواز و کپنهاگ به طور یکسان محکوم شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201810105452132350.jpg تروریسم,در,اهواز,و,کپنهاگ,به,یک,اندازه,محکوم,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس رویکرد دانمارک در مبارزه با تروریسم را دوگانه خواند و گفت: این اقدامات مشکوک در شرایط فعلی نشان از سناریوهای خصمانه علیه ایران در مناسبات بین‌المللی دارد کما اینکه چنین اتهامات ساختگی تصمیم ایران برای مبارزه با تروریسم در منطقه را تضعیف نمی‌کند.

علیرضا رحیمی در واکنش به ادعای برخی از مقامات دانمارکی در خصوص عملیات نافرجام علیه یکی از مخالفان ایرانی در این کشور و انتساب آن به جمهوری اسلامی ایران اظهارکرد: رویکرد دانمارک در مبارزه با تروریسم دوگانه است و باید اقدام تروریستی در اهواز و کپنهاگ به طور یکسان محکوم شود.

بیشتر بخوانید:

وی تاکید کرد که ایجاد حفاظت رسمی برای گروه‌های تروریستی به بهانه آزادی بیان نقض مصوبات بین‌المللی در مبارزه با تروریست است، لذا موضع دانمارک ایجاد رخنه در رویکرد اتحادیه اروپا برای همکاری سازنده با ایران محسوب می‌شود. گام‌های مشکوک در بازه زمانی خروج ترامپ از برجام و تهدید ایران نشان از سناریوهای خصمانه علیه ایران در مناسبات بین‌المللی دارد که بدون تردید می‌تواند توافق برجام را مخدوش کند.

این عضو هیات رئیسه مجلس با تاکید بر اینکه ایران همچنان رویکرد تعامل سازنده با جهان را برای حفظ امنیت و صلح در منطقه دنبال می‌کند، گفت: اتهام‌های ساختگی و واهی علیه ایران تصمیم جمهوری اسلامی ایران برای مبارزه با تروریسم را تضعیف نمی‌کند.

رحیمی همچنین یادآور شد: سفیر دانمارک در ایران در نشست پارلمانی با کمیسیون امنیت ملی جدیت دانمارک برای بررسی ریشه عوامل حادثه تروریستی در اهواز و کشورش را اظهار داشت که با توضیح اخیر دانمارک در تناقض است.

وی در ادامه با بیان اینکه موضع اخیر مقامات دانمارک علیه ایران پازلی از سناریوی انحراف افکار عمومی از مسائل مهم است، توضیح داد: در حال حاضر عربستان و آمریکا تحت فشار افکار عمومی برای جنایت کنسولگری عربستان در ترکیه و قتل خاشقجی هستند که هنوز کوچکترین پاسخی به افکار عمومی داده نشده است. آن‌ها تلاش‌های زیادی انجام می‌دهند تا افکار عمومی را از این موضوع منحرف کنند که موضوع اخیر دانمارک هم پازلی از چنین سناریویی است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet