هدر موبایل
1388/06/25 10:01:00
سرویس سیاسی
در واکنش به انتخاب رحیمی به عنوان معاون اول رییس جمهور

مرندی: با کمبود افراد کارآمد مواجه نیستیم

**عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: معاون اول رییس جمهور به دلیل اهمیتی که در خصوص نظارت و اداره هیات وزیران در غیاب رییس جمهور دارد پستی بسیار مهم و حائز اهمیت است، بنابراین شایسته است رییس قوه مجریه بادقت دست به انتخاب زند.

"علیرضا مرندی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، اظهار داشت: شخصی که برای معاون اولی رییس جمهور انتخاب می‌شود به دلیل این که باید بسیاری از آیین‌نامه‌ها را به امضا برساند و هیات وزیران را اداره کند باید شخصی با تجربه مدیریتی بالا باشد.

وزیر سابق بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خاطر نشان کرد: معاون اول رییس جمهور باید شخصی هم شان رییس قوه مجریه باشد تا چرخ کارهای توسعه‌ای کشور سریع‌تر به گردش درآید.

وی یادآور شد: خوشبختانه در کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران افرادی قوی و کارآمد بسیاری برای اداره وزارتخانه‌ها وجود دارند چنین نیست که مانند اوایل انقلاب باشد و ما با کمبود افراد مواجه باشیم.

نماینده مردم تهران در مجلس یادآور شد: اما باید توجه داشت روسای جمهور هر یک سلایق متفاوتی دارند، گاهی اوقات این سلایق ستودنی برخی مواقع هم سلیقه‌ها غیر قابل ستودنی است.

مرندی در ادامه افزود: ما در انتخاب وزرا هم همین موضوع اختلاف سلایق‌ را نسبت به دولت‌های گذشته شاهد بودیم مثلاً رییس جمهور به فاکتور تجربه وزراء کمتر توجه کردند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تصریح کرد: متاسفانه در برخی مواقع شنیده‌ها بیانگر این بود برخی وزرا اگر رای نیاورند بازهم از این طیف افراد برای وزارت معرفی می‌شوند مجلس هم چون قصد تعامل ندارد و هدفش تعامل و دوستی است بنابراین از خود انعطاف نشان می‌دهد.

وی در خصوص ارائه طرحی که برخی نمایندگان در صدد آن بودند که معاون اول رای اعتماد از مجلس کسب کند گفت: به طور شخصی مایل نیستم که رییس جمهور در انتخاب معاون خود محدود شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet