هدر موبایل
1397/08/11 21:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
بیمقدار تشریح کرد:

کاهش 50 درصدی صادرات از گمرک های آذربایجان در یک ماه گذشته

عضو کمیسیون شوراها گفت :طبق آمار رسمی که از گمرک‌های آذربایجان گرفته شده نسبت به شهریورماه، صادرات ما نصف شده است و از ۱۰۳ میلیون تومان به کمتر از ۴۷ میلیون تومان کاهش یافته است.
کاهش 50 درصدی صادرات از گمرک های آذربایجان در یک ماه گذشته عضو کمیسیون شوراها گفت :طبق آمار رسمی که از گمرک‌های آذربایجان گرفته شده نسبت به شهریورماه، صادرات ما نصف شده است و از 103 میلیون تومان به کمتر از 47 میلیون تومان کاهش یافته است. https://cdn.icana.ir/d/019/201605105506764632.jpg کاهش,50,درصدی,صادرات,از,گمرک,های,آذربایجان,در,یک,ماه,گذشته Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور گفت: یکی از مهم‌ترین اولویت‌های وزرا باید تنظیم بازار باشد. ما انتظار نداریم قیمت‌ها کم یا زیاد شود اما انتظار داریم یک ثبات نسبی در قیمت‌ها ایجاد شود.

شهاب‌الدین بیمقدار  با اشاره به اینکه وزرا برای بهتر ایفا کردن نقش خود باید چه مسائلی را در اولویت قرار دهند بیان کرد: باز کردن گره مشکلات مردم باید در اولویت وزرا باشد. یکی از مهم‌ترین اولویت‌های امروز، تنظیم بازار است. ما انتظار نداریم که قیمت‌ها را کم یا زیاد کنند ولی باید به ثبات قیمت رسید.

بیشتر بخوانید:

وی در ادامه بیان کرد: از اولویت‌های دیگر امروز جامعه توجه به مساله صادرات است که متاسفانه با مصوبه شورای سران و ابلاغیه‌های وزارت صمت طبق آمار رسمی که از گمرک‌های آذربایجان گرفته شده نسبت به شهریورماه، صادرات ما  نصف شده است و از 103 میلیون تومان به کمتر از 47 میلیون تومان کاهش یافته است.

نماینده مردم تبریز در مجلس گفت: صادرات کالا بدون انتقال ارز و واردات کالا در مقابل کالا باید آزاد شود. دلار نیز باید یک بازار داشته باشد و مایحتاج عمومی جامعه باید از سوی دولت تامین شود چرا که زمانی که ارز برای تهیه مایحتاج عمومی به دست عده‌ای سپرده می‌شود، در نهایت شاهد رانت و فساد هستیم که هزینه‌های اجتماعی و سیاسی زیادی برای برخورد با آن به دنبال دارد.

بیمقدار افزود: زمانی که دولت خود وارد کننده باشد دیگر دستی در کار نخواهد بود که شاهد فساد باشیم. درخصوص نقدینگی طبق قول‌هایی که وزیر اقتصاد دادند، باید برنامه‌ای مدون چیده شود تا بیش از این بانک‌ها از بانک مرکزی پولی دریافت نکنند و نقدینگی را افزایش ندهند.

به گزارش ایسناوی در پایان گفت: بازار بورس باید فعال شود تا مردم سرمایه‌های خود را به آن‌جا ببرند. از سوی دیگر باید به طور جدی با گران فروشان و محتکران برخورد شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet