هدر موبایل
1388/06/25 09:44:00
سرویس سیاسی
سروری در تشریح اولویت‌های کاری وزارت دفاع:

قدرت بازدارندگی نقش تعیین کننده‌ای در ثبات امنیت دارد

**"پرویز سروری"، افزایش توانمندی‌های نظامی جمهوری اسلامی ایران با هدف تقویت قدرت بازدارندگی را از جمله اولویت‌های کاری وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ذکر کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، تصریح کرد: با توجه به شرایط حاکم در منطقه، قدرت بازدارندگی هر کشور می‌تواند نقش تعیین کننده‌ای در ثبات امنیت در آن کشور ایفا کند.

وی افزود: به طور قهری، هر کشوری که بتواند عناصر قدرت را در مجموعه خود تقویت کند، به گونه‌ای مانع طمع دشمنان می‌شود و این مساله می‌توان در کاهش هزینه‌های احتمالی برای آن کشور موثر باشد.

نماینده تهران در خصوص اولویت‌های کاری وزارت دفاع گفت:‌ این وزارتخانه باید با افزایش توانمندی‌های نظامی جمهوری اسلامی ایران خصوصا در ابعاد مورد نیاز از جمله توسعه توان موشکی و ضدموشکی، زمینه‌های تقویت بازدارندگی را فراهم کند.

سروری اظهار داشت: علاوه بر این وزارت دفاع نقش مهمی در توسعه صنعت کشور بر عهده دارد و می‌تواند با استفاده از ظرفیت‌های جدی این وزارتخانه و تعامل با بخش صنعت، هم توان صنعتی خود را به روز کند و هم به صنعت کشور کمک کند.

سروری خاطرنشان کرد: وزارت دفاع می‌توان با بهره‌گری از طرح دفاع دینامیک و متحرک قدرت بازدارندگی را افزایش دهد که در این راستا استفاده از نیروی بسیج و سپاه بسیار حائز اهمیت است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet