هدر موبایل
1397/08/13 09:34:08
سرویس سیاسی
سلیمی:

چرا نام کمیسیون شوراهای مجلس تغییر کرد؟

سخنگوی کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در مجلس علت اصلاح نام این کمیسیون تخصصی مجلس را تشریح کرد.
چرا نام کمیسیون شوراهای مجلس تغییر کرد؟ سخنگوی کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در مجلس علت اصلاح نام این کمیسیون تخصصی مجلس را تشریح کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201611104494729728.jpg چرا,نام,کمیسیون,شوراهای,مجلس,تغییر,کرد؟ Icana

اصغر سلیمی درگفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص علت تغییر نام کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: درگذشته نام کمیسیون با "شوراها" آغاز می‌شد و به همین دلیل اذهان به این سمت می‌رفت که کارکرد این کمیسیون فقط مختص به شوراها است و بحث اصلی این کمیسیون که شامل امورداخلی کشور مانند امنیت و سیاست داخلی می‌شود در آن صورت از نامگذاری مشخص نبود، به همین دلیل "امورداخلی کشور" به ابتدای نام کمیسیون اضافه شد.

در نامگذاری قبلی، امورداخلی کشور تحت شعاع شوراها قرار گرفته بود

سخنگوی کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها بیان کرد: موضوعاتی مانند استانداری‌ها، امنیت، سیاست داخلی، وزارت کشور، سازمان مدیریت بحران، مرزها، تقسیمات کشور و بسیاری دیگر از موضوعات در حیطه وظایف کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی است و شوراها نیز جزئی از این وظایف می‌باشد ولی در نامگذاری قبلی، امورداخلی کشور تحت شعاع شوراها قرار گرفته بود.

مسئولین و مردم گمان می‌کردند که وظیفه این کمیسیون صرفا مختص شوراها است

وی افزود: بسیاری از وزارتخانه‌ها، مسئولین و مردم گمان می‌کردند که وظیفه این کمیسیون صرفا مختص شوراها است، به همین جهت تصمیم گرفته شد تا "امورداخلی کشور" در ابتدا قرار گیرد و سپس "شوراها" در ادامه نام این کمیسیون بیاید.

بیشتر بخوانید:

سلیمی با اشاره به روند تغییر نام کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی گفت: تغییر نام در کمیسیون امورداخلی کشور تصویب شد، سپس کمیسیون آئین نامه داخلی مجلس نیز آن را تایید کرد و این تغییر نام به صحن علنی مجلس آمد و نمایندگان مردم به این تغییر نام، رای دادند و شورای نگهبان نیز آن را تایید کرده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet