هدر موبایل
1397/08/12 16:04:20
سرویس اقتصادی
ابراهیمی:

صاردات مرغ خطری در بازار داخل ندارد

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: در حال حاضر ظرفیت تولید بیش از ۳ میلیون تن گوشت مرغ در کشور وجود دارد این درحالی است که نیاز کشور در اوج مصرف هیچگاه به ۲ میلیون تن نرسیده است.
صاردات مرغ خطری در بازار داخل ندارد عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: در حال حاضر ظرفیت تولید بیش از 3 میلیون تن گوشت مرغ در کشور وجود دارد این درحالی است که نیاز کشور در اوج مصرف هیچگاه به 2 میلیون تن نرسیده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201608102669668340.jpg صاردات,مرغ,خطری,در,,بازار,داخل,ندارد Icana

علی ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  ، در خصوص صدور مجوز صادرات مرغ، اظهار داشت: با توجه به شرایط نرخ ارز صادرات محصولات تولید داخل صرفه اقتصادی مناسبی دارد و صادرات هر کالایی از ارز آوری بهتری نسبت به گذشته برخوردار است و تا حدودی بر روی بازار داخل اثر می‌گذارد اما این موضوع باعث نمی‌شود تا از صادرات جلوگیری کنیم.

صادرات انگیزه افزایش تولید را بالا می‌برد

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در صورتی که قیمت مرغ پایین باشد تولیدکنندگان اقدام به جوجه‌ریزی نمی‌کنند و همین موضوع منجر به افزایش قیمت این محصول در بازار می‌شود، گفت: اگر بازار خارجی مطمئنی داشته باشیم تولیدکنندگان کشور با توان و انگیزه بیشتری اقدام به تولید می‌کنند.

علی ابراهیمی

 

صادرات مرغ خطر محسوب نمی‌شود

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه صادرات مرغ در دراز مدت خطر محسوب نمی‌شود، ادامه داد: در حال حاضر ظرفیت تولید بیش از 3 میلیون تن گوشت مرغ در کشور وجود دارد این درحالی است که نیاز کشور در اوج مصرف هیچگاه به 2 میلیون تن نرسیده و بیش از نیاز کشور پتانسیل تولید مرغ وجود دارد.

لوگیری از صادرات به نحوی تامین کردن مصرف‌کننده از محل درآمد تولیدکنندگان است

رئیس کمیته دام و طیور کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر بازارهای خارجی را در اختیار تولید کنندگان قرار دهیم و به آنها اجازه مانور تولید داده شود به اشتغال و ارزآوری کمک می‌کنیم، تصریح کرد: قیمت گوجه فرنگی در بازار به مرز 7 هزار تومان نیز افزایش پیدا کرد اما این موضوع باعث نمی‌شود تا دلایل افزایش قیمت آن را صادرات بدانیم.

ممنوعیت صادرات، تامین مصرف کننده از درآمد تولید کننده است

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه جلوگیری از صادرات به نحوی تامین کردن مصرف‌کننده از محل درآمد تولیدکنندگان است، اضافه کرد: می‌توان میزان تولید کشور را برآورد و اجازه صادرات بخشی از آن را داد تا تعادل نسبی در قیمت‌ها ایجاد شود، با ممنوعیت صادرات نمی‌توان فشار گرانی‌ها به اقشار متوسط و کم‌درآمد جامعه را کاهش داد.

اقشار کم‌درآمد از طریق بن کارت حمایت شوند

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه می‌توان اقشار کم‌درآمد را از طریق کارت‌های اعتباری و بن کارت حمایت کرد، خاطرنشان کرد: اگر درآمد مردم را بالا نبریم نمی‌توانیم قیمت محصولات را پایین نگه داریم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet