شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1386/08/09 09:56:00
سرویس کمیسیون ها

کمیسیون فرهنگی با حضور حداد عادل تشکیل جلسه داد

کمیسیون فرهنگی به دنبال تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر رفع مظلومیت از بخش فرهنگ جلسه روز سه‌شنبه را با حضور رییس مجلس ، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس سازمان صدا و سیما و سایر دستگاه‌های فرهنگی تشکیل داد.

به گزارش خانه ملت، در این جلسه کمیسیون موضوعاتی چون تهیه طرح جامع فرهنگی و مهندسی فرهنگی کشور و داشتن مرکز و ستاد واحد هدایت مسائل فرهنگی کشور مطرح شد که مورد تاکید همه اعضای کمیسیون و روسای دستگاه‌های فرهنگی قرار گرفت.

از نکات دیگر این جلسه این بود که هر نوع هزینه و بودجه در عرصه فرهنگ و هنر را نباید هزینه‌ مصرفی و از بین رفته تلقی کرد؛ بلکه باید سرمایه‌گذاری در این بخش را سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌ها و زیربناها تلقی کرد که موجب ارتقای جامعه در ابعاد گوناگون خواهد بود.

همچنین توجه به برنامه چهارم توسعه و سند‌های فرهنگی آن و تلاش در جهت اجرایی کردن بخش‌های فرهنگی از بحث‌های مهم این جلسه بود که باید در کنار حمایت‌های عمرانی و سخت‌افزاری در بودجه کشور که در بخش فرهنگی نسبت به مجتمع‌های فرهنگی و مساجد مورد توجه قرار می‌گیرد، در بعد نرم‌افزاری نیز تدابیر لازم مورد توجه قرار گیرد به طوری که اگر در هر واحدی که برای بخش سخت‌افزاری هزینه می‌شود یک سوم آن نیز برای اداره آن مجموعه و بعد نرم‌افزاری هزینه شود.

دکتر حدادعادل  در این جلسه گفت: اگر دولت افزایش بودجه در بخش فرهنگی را در تدوین بودجه سال 87 اعمال نکند، مجلس می‌تواند وارد عمل شده و نمایندگان را توجیه کند تا بتوانند این تحول را در بخش فرهنگی از نظر بودجه ایجاد کنند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet