خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1397/08/12 15:49:01
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده مجلس تصریح کرد:

تهران مسئول اعمال و رفتار همه ایرانیان خارج از کشور نیست

عضو کمیسیون حقوقی مجلس درباره ادعای دانمارک مبنی بر کشتن یکی از اعضای گروه الاحوازیه توسط یک ایرانی‌الاصل گفت: ما مسئول اعمال و رفتار همه ایرانیان خارج از کشور نیستیم و مسئولیتی در این قبال نداریم.
تهران مسئول اعمال و رفتار همه ایرانیان خارج از کشور نیست عضو کمیسیون حقوقی مجلس درباره ادعای دانمارک مبنی بر کشتن یکی از اعضای گروه الاحوازیه توسط یک ایرانی‌الاصل گفت: ما مسئول اعمال و رفتار همه ایرانیان خارج از کشور نیستیم و مسئولیتی در این قبال نداریم. https://cdn.icana.ir/d/019/201803105168134296.jpg تهران,مسئول,اعمال,و,رفتار,همه,ایرانیان,خارج,از,کشور,نیست Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که ما در خصوص ادعای دانمارک درباره کشتن یکی از اعضای گروه تروریستی الاحوازیه توسط یک ایرانی‌الاصل هیچ‌گونه مسئولیتی نداریم، تاکید کرد: این موضوع یک سناریو از سوی صهیونیست‌ها است.

محمد کاظمی  در خصوص ادعای اخیر دانمارک درباره کشتن یکی از اعضای گروه تروریستی الاحوازیه توسط یک ایرانی‌الاصل، گفت: تابعیت این فرد مورد تشکیک است. این موضوع که یک فرد ایرانی‌الاصل در دانمارک این حمله را انجام داده یک سناریوی صهیونیستی است، چرا که ما نیازی نداریم افرادی را بسیج کنیم که به یک فرد حمله کند.

بیشتر بخوانید:

وی افزود: این موضوع یک سناریوست که در این شرایط خاص که ما درگیر مسائل بین‌المللی و بحث تحریم‌ها هستیم توسط صهیونیست‌ها شکل داده شده و ما را دچار بحران کند. هویت این فرد نامشخص است به فرض این‌که ایرانی‌الاصل هم باشد ما مسئول اعمال و رفتار همه ایرانیان خارج از کشور نیستیم و مسئولیتی در این قبال نداریم.

این عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: صدها هزار ایرانی در خارج از کشور زندگی می‌کنند و ممکن است برخی از آنها جرائمی را مرتکب شوند، اما ایران مسئولیتی در این قبال ندارد. ما نه این فرد را می‌شناسیم و نه در خصوص عملکرد وی مسئولیتی داریم.

کاظمی عنوان کرد: محاکم دانمارک نیز می‌توانند این فرد را به عنوان شخصی که جرمی را مرتکب شده است مورد تعقیب قرار دهند و در نهایت وی را محاکمه کنند. این عمل اخیر دانمارک یک عمل کاملا غیردیپلماتیک و خارج از عرف سیاسی است، چرا که ما هیچ‌گونه مسئولیتی در این خصوص نداریم.

وی در خصوص این‌که آیا ایران می‌تواند این موضوع را از طریق مراجع حقوقی پیگیری کند، توضیح داد: بله ما می‌توانیم این موضوع را پیگیری کنیم و مدعی شویم که چرا دانمارک ما را در این خصوص متهم کرده است. اصلا مشخص شود این فرد در سفارتخانه ما یا در مراجع اداری ما مسئولیتی داشته، اگر مسئولیتی داشته ما مسئول عملکرد وی هستیم ولی اگر یک فرد عادی بوده ما مسئولیتی نداریم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet