ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)
1397/08/12 15:39:02
سرویس فرهنگی
عابدی:

دلیل توقف داروها و تجهیزات پزشکی ایرانی چیست؟

سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس، دلایل اعمال ممنوعیت برای صادرات داروها و تجهیزات پزشکی تولید داخلی از سوی سازمان غذا و دارو را تشریح کرد.
دلیل توقف داروها و تجهیزات پزشکی ایرانی چیست؟ سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس، دلایل اعمال ممنوعیت برای صادرات داروها و تجهیزات پزشکی تولید داخلی از سوی سازمان غذا و دارو را تشریح کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201701104104411974.jpg دلیل,توقف,داروها,و,تجهیزات,پزشکی,ایرانی,چیست؟ Icana

حیدر علی عابدی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در واکنش به انتشار خبری به نقل از سخنگوی سازمان غذا و دارو مبنی بر اینکه صادرات هر نوع دارو و تجهیزات پزشکی بدون دریافت مجوز از سازمان غذا و دارو ممنوع شد، گفت: بی‌تردید صادرات داروی تولید ایران به سایر کشورها یک امتیاز مثبت برای کشور محسوب می‌شود و نباید این روند به دلیل سودآوری که دارد، متوقف شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: البته اگر قرار باشد داروهای مورد نیاز کشور به سایر کشورها انتقال پیدا کند در حالی که بیماران در داخل نیاز مبرمی به این نوع داروها داشته باشند، در این شرایط توقف صادرات تصمیمی عادلانه و منطقی بوده که اتخاذ شده است.

 

کانال‌های صادرکننده داروهای ضروری باید شناسایی شوند

وی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون لازم است کانال‌هایی که از طریق آنها داروهای تولید داخلی که بیماران به آنها نیاز جدی دارند صادر می‌شوند، شناسایی شوند و مسئولان از صادرات این نوع داروها ممانعت به عمل آورند.

عابدی اظهارکرد: شاید علت توقف صادرات دارو و تجهیزات پزشکی تولید داخلی این باشد که مسئولان بتوانند در شرایط کنونی پاسخگوی نیاز بخش‌های درمانی کشور باشند، از سوی دیگر این درست است که داروهای مورد نیاز توسط تولیدکنندگان داخلی تولید می‌شود، اما مواد اولیه آنها با تخصیص ارز دولتی از خارج وارد می‌شوند.

 

ضرورت بازنگری نرخ داروهای تولیدشده داخلی

نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: در شرایطی که برای تامین مواد اولیه مورد نیاز تولیدکنندگان باید ارز دولتی تخصیص داده شود، بنابراین این پرسش مطرح است که دارو و تجهیزات پزشکی تولید شده در کشور باید با چه نرخی به دیگر کشورها صادر شود و این می‌تواند از دلایل توقف صادرات دارو و تجهیزات پزشکی بوده باشد.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اقلام دارویی که به دیگر کشورها صادر می‌شوند، تاکید کرد: هم‌اکنون برخی اقلام داروهای درمان بیماری سرطان و مکمل‌هایی که در داخل تولید می‌شوند به سایر کشورها صادر می‌شوند./

 

 

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet