ایام محرم 1398
1397/08/12 20:42:00
سرویس سیاسی
سیدمرتضی خاتمی مطرح کرد؛

تحریم ها، گامی دیگر در جهت انزوای آمریکا است

نائب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ایجاد ثبات و فرصت سازی از تحریم و افزایش صادرات غیرنفتی ضرورت دارد گفت: با شروع رسمی تحریم، نه تنها مشکل خاصی بوجود نخواهد آمد بلکه شکست امریکا در به صفر رساندن صادرات نفت کشورمان، موفقیت برای ایران اسلامی و جامعه جهانی در قبال آمریکا بود.
تحریم ها، گامی دیگر در جهت انزوای آمریکا است نائب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ایجاد ثبات و فرصت سازی از تحریم و افزایش صادرات غیرنفتی ضرورت دارد گفت: با شروع رسمی تحریم، نه تنها مشکل خاصی بوجود نخواهد آمد بلکه شکست امریکا در به صفر رساندن صادرات نفت کشورمان، موفقیت برای ایران اسلامی و جامعه جهانی در قبال آمریکا بود. https://cdn.icana.ir/d/019/201709107018111474.jpg تحریم,ها،,گامی,دیگر,در,جهت,انزوای,آمریکا,است Icana

سید مرتضی خاتمی، نائب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت گفت ؛ بعلت جو  روانی ایجاد شده از ماهها پیش ، تحریم ها تاثیر خود را قبل از شروع گذاشته اند و با شروع رسمی تحریم، نه تنها  مشکل خاصی بوجود نخواهد آمد بلکه شکست امریکا در به صفر رساندن صادرات نفت کشورمان و معافیت ۸ کشور از این تحریم ها، موفقیت برای ایران اسلامی و جامعه جهانی در قبال آمریکا بود .

نماینده مردم ماهنشان و ایجرود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به عادی شدن تحریم برای کشورمان گفت ؛ در طول ۴۰ سال گذشته ، انواع تحریم ها را شاهد بودیم و کم و بیش مشکلات ناشی ازآن برای کشور عادی است و گاه از همین تحریم ها ،فرصت سازی شده و در برخی بخش ها ازجمله نظامی ، هسته ای ، نانو ، صنعت نفت و ... پیشرفت های خوبی کسب شده و خود اتکایی استراتژیک حاصل شده است . تبدیل تهدید به فرصت در کنار ایجاد ثبات، استراتژی اساسی است .

خاتمی افزود ؛ خروج یک جانبه  امریکا از چند پیمان بین المللی و از جمله برجام و اعمال تحریم ، انزوای امریکا را در پی داشت  بگونه ای که در سازمان ملل، آمریکا در موضوعات مختلف یاری جز اسرائیل نداشته است . تحریم دلاری کشورمان موجب شده است که بسیاری از کشورها از جمله روسیه ، چین و ... ذخایر دلاری و اوراق خزانه آمریکا را با طلا تعویض کند و این از اعتبار آمریکا کاسته است .

نائب رئیس فراکسیون خانواده با اشاره به این که تحریم در هر صورت مشکل ایجاد می کند گفت ؛ جو روانی باعث شده است فشارهای تحریمی پیش خور شوند و از این به بعد باید شاهد ثبات باشیم ، بدیهی است شکست تحریم نفتی و افزایش قیمت نفت در مجموع کاهش نسبی صادرات نفت را جبران می کند و درآمدهای نفتی را در حد معقولی حفظ خواهد کرد .

وی در پایان افزود ؛ حمایت از تولید و افزایش صادرات غیر نفتی می تواند سطح آسیب پذیری اقتصاد کشور را کاهش داده و تهدید را به فرصت تبدیل کند.

همراهی و صبوری مردم عزیز و درک شرایط  باید قدر دانسته شود و با مدیریت مناسب بایستی  فشارهای موجود، به حداقل کاهش یابد و اقشار آسیب پذیر و حقوق بگیران باید حمایت شوند .

پایان پیام/

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet