هدر موبایل
1397/08/13 13:50:23
سرویس فرهنگی
ذوالقدر:

حوزه مد و لباس از نداشتن مدیریت یکپارچه رنج می‌برد

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس معتقد است جوانان با استعداد بسیاری آمادگی فعالیت در حوزه برندسازی و طراحی لباس ایرانی- اسلامی را دارند اما این حوزه از نداشتن مدیریت یکپارچه رنج می‌برند.
حوزه مد و لباس از نداشتن مدیریت یکپارچه رنج می‌برد نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس معتقد است جوانان با استعداد بسیاری آمادگی فعالیت در حوزه برندسازی و طراحی لباس ایرانی- اسلامی را دارند اما این حوزه از نداشتن مدیریت یکپارچه رنج می‌برند. https://cdn.icana.ir/d/019/201807109744795239.jpg حوزه,مد,و,لباس,از,نداشتن,مدیریت,یکپارچه,رنج,می‌برد Icana

سیده فاطمه ذوالقدر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به حرکت در مسیری برندسازی و طراحی لباس ایرانی- اسلامی می‌تواند علاوه بر فرهنگسازی ایجاد اشتغال کند، گفت: ارتباط صنعت و دانشگاه در ایران رو به افزایش است و در صورت تبادل دانش فنی میان این دو، شاهد برندسازی و پیشرفت هرچه بیشتر مد و لباس اسلامی و ایرانی خواهیم بود.

عدم آشنایی طراحان پارچه و لباس با ظرفیت‌های بخش صنعت

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای  اسلامی با اشاره به اینکه باید به سمتی رفت که طراحان ایرانی دارای امضا و برند شوند، افزود: اگرچه تاکنون در این حوزه افتخارات بسیاری بدست آمده است اما هنوز به دلیل عدم آشنایی طراحان پارچه و لباس با ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بخش صنعت آثار قابل قبولی در سطح انبوه عرضه نشده است البته صنایع نیز باید طرح‌های جدید را پذیرا بوده و از طراحان استقبال کنند.

جوانان از لباس‌هایی دارای عکس شهدای حرم استقبال کردند اما حمایت نشد

وی با اشاره به ضرورت ترویج لباس عاشورای یا مذهبی و لباس مخصوص  ایام‌های دیگر برای بانوان و کودکان مانند لباس‌هایی با نمادهای شب یلدا برای میهمانی‌های مرتبط با آن با هدف حفظ فرهنگ ایرانی و اسلامی، افزود: جوانان در برهه‌ای به خوبی از لباس‌هایی که عکس شهدای حرم بر آن‌ها حک شده بود استقبال کردند اما به دلیل نبود پشتوانه قوی، این ایده نیز پس از مدتی به حال خود رها شد در حالی تبلیغات و حمایت از تولید می‌توانست این نوع لباس را به تولید انبوه و دائمی برساند.

ضرورت برگزاری نمایشگاه‌های مد و لباس به منظور رسیدن طرح‌های جدید به تولید انبوه

ذوالقدر با تاکید بر ضرورت برگزاری نمایشگاه‌های ملی و بین‌المللی مد و لباس به منظور ایجاد رقابت و آشنایی صنایع با طرح‌های جدید و رسیدن این طرح‌ها به تولید انبوه، اضافه کرد: برندسازی و طراحی لباس ایرانی- اسلامی نیازمند همراهی بین دستگاهی همچون وزارتخانه‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی و صنعت، معدن و تجارت و... است.

حوزه مد و لباس از نداشتن مدیریت یکپارچه رنج می‌برد

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس معتقد است اگرچه جوانان با استعداد بسیاری آمادگی فعالیت در این حوزه را دارند اما این حوزه از نداشتن مدیریت یکپارچه رنج می‌برد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet