آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
میرزاده جلسه کمیسیون آموزش را تشریح کرد:

گزارش مسئولان ستاد فناوری‌های شناختی و صندوق نوآوری/ ارتقای رتبه ایران در علوم مغزی

سرویس فرهنگی
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از حضور مسئولان ستاد توسعه و فناوری‌های شناختی و نیز صندوق نوآوری و شکوفایی در این کمیسیون و ارائه گزارش عملکرد به اعضا خبر داد.
یکشنبه 13 آبان 1397 ساعت 17:28
گزارش مسئولان ستاد فناوری‌های شناختی و صندوق نوآوری/ ارتقای رتبه ایران در علوم مغزی سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از حضور مسئولان ستاد توسعه و فناوری‌های شناختی و نیز صندوق نوآوری و شکوفایی در این کمیسیون و ارائه گزارش عملکرد به اعضا خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201806101771357959.jpg گزارش,مسئولان,ستاد,فناوری‌های,شناختی,و,صندوق,نوآوری/,ارتقای,رتبه,ایران,در,علوم,مغزی Icana

سیدحمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح جلسه امروز (یکشنبه، 13 آبان) کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: مسئولان ستاد توسعه و فناوری‌های شناختی که زیر نظر معاونت علمی ریاست جمهوری فعالیت دارد، گزارشی از فعالیت‌های پژوهشی در حوزه‌های علوم شناختی، هوش مصنوعی، علوم متکی بر مغز و قدرت و دنیای آن و نقشه برداری‌های مغز به اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ارائه دادند؛ ضمن آنکه به گفته سید کمال خرازی به عنوان دبیر این ستاد، رتبه ایران در سال‌های اخیر ارتقا پیدا کرده است.

بازدید اعضای کمیسیون آموزش مجلس از ستاد توسعه و فناوری‌های شناختی

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی افزود: بر اساس این گزارش، رتبه ایران در برخی رشته‌های این حوزه به 15 ارتقا داشته و در شرایطی که پیش از این، ایران با کشورهایی همچون ترکیه در این عرصه فاصله زیادی داشت اما اکنون در برخی رشته‌ها از آن پیش گرفته و در بعضی نیز فاصله کمتر شده است.

میرزاده اعلام کرد: مقرر شد اعضای کمیسیون آموزش مجلس بازدیدی از ستاد توسعه و فناوری‌های شناختی داشته باشند.

دور شدن صندوق نوآوری و شکوفایی از اهداف اولیه

وی به دومین دستور کار کمیسیون نیز اشاره کرد و گفت: رییس و معاونان صندوق نوآوری و شکوفایی که به تازگی مدیریت این مجموعه را بر عهده گرفته، گزارشی از کارها و برنامه‌های خود ارائه و نقطه نظرات نمایندگان را دریافت کرد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: صندوق نوآوری و شکوفایی با هدف تسهیل شرایط برای شرکت‌های دانش بنیان زیر نظر معاونت علمی ریاست جمهوری فعالیت می‌کند و مدیریت جدید قول داد بر اساس اساسنامه صندوق، اسناد بالادستی، کسب نظرات اعضای کمیسیون آموزش مجلس و معاونت علمی ریاست جمهوری اقدام و نسبت به گذشته جبران مافات کند.

به گفته میرزاده، تأخیر در تشکیل جلسات هیئت امنای صندوق، هزینه‌کرد بودجه‌ها بدون مصوبه هیئت امنا، طولانی بودن فرایند ارزیابی و تصویب ایده‌های دانش‌بنیان، دوری از هدف اصلی تشکیل صندوق به عنوان تکمیل‌کننده زنجیره ایده تا بازار و تجاری سازی ایده‌ها از جمله موارد مورد انتقاد نمایندگان به مدیریت پیشین در این صندوق بود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000