پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1397/08/13 18:02:47
سرویس اقتصادی
نوبخت در گفت‌وگو با خانه ملت مطرح کرد:

تخصیص 2 برابری اعتبارات عمرانی در سال 97 در قیاس با سال گذشته

رییس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه تخصیص اعتبارات عمرانی در نیمه نخست ۹۷ نسبت به سال گذشته ۲ برابر است، گفت: بیش از ۳ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان پاداش بازنشستگی فرهنگیان در سال جاری پرداخت شد.
تخصیص 2 برابری اعتبارات عمرانی در سال 97 در قیاس با سال گذشته رییس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه تخصیص اعتبارات عمرانی در نیمه نخست 97 نسبت به سال گذشته 2 برابر است، گفت: بیش از 3 هزار و 600 میلیارد تومان پاداش بازنشستگی فرهنگیان در سال جاری پرداخت شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201711106529320940.jpg تخصیص,2,برابری,اعتبارات,عمرانی,در,سال,97,در,قیاس,با,سال,گذشته Icana

محمدباقر نوبخت در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به وضعیت تخصیص منابع و اعتبارات در  سال 97، گفت: از آنجایی که در هشتمین ماه سال جاری هستیم ارزیابی عملکرد بودجه پس از تصویب آن بیش از هر چیزی اهمیت دارد. براساس گزارشات خزانه درباره نحوه تخصیص بودجه 97، اگرچه منابع و مصارفی که در بودجه پیش بینی شده بود تا امروز تحقق پیدا نکرده اما تمامی این منابع و مصارف نسبت به 7 ماهه نخست سال گذشته رشد قابل توجهی داشته است.

پرداخت 30 هزار میلیارد تومان، برای طرح‌های عمرانی تا ابتدای آبان ماه 97

نوبخت با بیان اینکه خوشبختانه در 7 ماهه نخست سال علیرغم تحریم‌ها منابع بیش از 20 درصد افزایش پیدا کرد، افزود: مصارف جاری نیز رشد داشته اما عمده رشد کشور در اعتبارات عمرانی بوده است؛ تا ابتدای آبان ماه 97 بالغ بر 30 هزار میلیارد تومان برای اعتبارات عمرانی پرداخت شده در حالی که در 7 ماه نخست سال 96 پرداخت‌ها در این حوزه حدود 13 هزار میلیارد تومان بود یعنی اعتبارات موردنیاز طرح‌های عمرانی در سال 97 بیش از 2 برابر سال 96 پرداخت شد که اثرات آن در رشد اقتصادی مشخص خواهد شد.

12 هزار و 600 میلیارد تومان خرید تضمینی گندم تا به امروز انجام شده در حالیکه در سال‌های گذشته نمی‌توانستیم پول گندمکاران را تا هشتمین ماه سال نیز تصویه کنیم

رییس سازمان برنامه و بودجه بیان کرد: تمامی تلاش ما این است که برای ماه‌های باقی مانده سال 97 دقت لازم برای تحصیل منابع و تامین اعتبار موردنیاز مصارف انجام شود اگرچه با وجود نابسامانی بازار ارز تلاش زیادی است اما به دنبال آن هستیم که در بازار مالی به ویژه در منابع و مصارف، بودجه، سیاست‌های مالی کنترل و ثبات اقتصادی لازم را به وجود آوریم و همه پرداخت‌های از جمله حقوق کارکنان، یارانه و اعتبارات موردنیاز طرح های عمرانی انجام شود.

پرداخت بیش از 3 هزار و 600 میلیارد تومان پاداش بازنشستگی فرهنگیان در نیمه نخست سال 97

وی با بیان اینکه بیش از 3 هزار و 600 میلیارد تومان پاداش بازنشستگی فرهنگیان در نیمه نخست سال 97 پرداخت شد، اظهار کرد: 12 هزار و 600 میلیارد تومان خرید تضمینی گندم تا به امروز انجام شده در حالیکه در سال‌های گذشته نمی‌توانستیم پول گندمکاران را تا هشتمین ماه سال نیز تصویه کنیم؛ علیرغم تحریم‌ها پیش از پایان مهرماه تمام پول خرید تضمینی گندم پرداخت شده است.

رییس سازمان برنامه و بودجه خاطرنشان کرد: امیدوارم بخش دیگر اقتصاد که به موضوعات ارز و سیاست های پولی مربوط است به گونه ای تنظیم شود که ما بتوانیم با افتخار تا پایان سال اعلام کنیم به رغم تحریم‌ها ثبات اقتصادی حفظ شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet